PODSUMOWANO XIX EDYCJĘ GMINNEGO KONKURSU PALM I PLASTYKI OBRZĘDOWEJ
W środę, 16 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie podsumowano dziewiętnastą edycję Gminnego Konkursu Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Wszyscy uczestnicy biorcy udział w konkursie otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Licznie zebrani mieszkańcy naszej gminy mogli ponadto podziwiać wybrane prace konkursowe, które w tym dniu zdobiły salę GCKiCz.
W uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród wzięli udział: Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Wiesław Wytrwał, Dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie Jerzy Misterka, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Gręboszowie Janina Gądek, Pełnomocnik ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii w Gminie Gręboszów Bożena Landowska, nauczyciel Zespołu Szkół w Gręboszowie, Przewodnicząca Komisji Jury Emilia Misterka, nauczyciel Zespołu Szkół w Gręboszowie, członek Komisji Jury Anna Ruta, fundatorzy nagród Jolanta Misiaszek i Małgorzata Lizak.
Fundatorami nagród rzeczowych i pieniężnych konkursu byli:
Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej,
Bogdan Bigos - Firma „AGRIA” z Tarnowa,
Maria i Jan Kowal – Firma Sękpol z Gręboszowa,
Jolanta i Michał Misiaszek – sklep delikatesy w Gręboszowie,
Wiesław Wytrwał - Przewodniczący Rady Gminy w Gręboszowie,
Małgorzata Lizak – Firma „Real” - Delikatesy Centrum w Gręboszowie,
Emilia i Jerzy Misterka,
Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani w Gręboszowie,
Sponsor anonimowy,
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.
Wyniki konkursu palm wielkanocnych
PALMY WYSOKIE
I miejsce ex aequo:
Konrad Wytrwał, Agata Wytrwał, Natalia Zawada, Patryk Trela
II miejsce ex aequo:
Bartłomiej Garbarz, Antoni Adamczyk, Anna Dąbroś, Konrad Topór,
Publiczne Przedszkole w Gręboszowie
III miejsce ex aequo:
Aneta Kowynia i Barbara Mikuła, Karolina Dąbroś, Ewelina i Krzysztof Rumas
Nagroda za udział: Jakub Szczepański
PALMY ŚREDNIE
I miejsce ex aequo:
Kacper Zając, Wiktoria Seruś, Natalia Koziara, Monika Zawada, Paulina Trela,
Dominika Trybulska
II miejsce ex aequo:
Maria Łata, Adrian Ciepiela, Natalia Wdowiak, Martyna Ciepiela, Katarzyna Sarat, Karolina Sarat
III miejsce ex aequo:
Oliwia Kloczkowska, Kacper i Karol Maliga, Eryk Kloczkowski
PALMY NISKIE
I miejsce ex aequo:
Łucja Przeworska i Paulina Mosio, Amelia Seruś, Rafał Światłowski, Milenka Wesołowska, Adrian Światłowski
II miejsce ex aequo:
Kacper Dudek, Łukasz Tyrcha, Dariusz Niejadlik
III miejsce ex aequo:
Andrzej Garbarz, Wiktoria i Nikodem Świętek, Sylwia Ordon, Patryk Ordon,
Kinga Trela, Paweł Marcinkowski, Dominik Koziara
PALMY MINIARURKI
I miejsce ex aequo:
Katarzyna Kmiecik, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Martynka Wytrwał
II miejsce ex aequo:
Wiktoria Kawa, Julia Dudek, Edyta Niejadlik
III miejsce ex aequo:
Sylwia Dziubla, Wojciech Sarat, Anna Trybulska
nagroda za udział: Tomek Grabiec.
Wyniki konkursu plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy
PRACE PRZESTRZENNE
Kategoria Przedszkole i klasy I - III Szkoła Podstawowa
I miejsce ex aequo:
- Publiczne Przedszkole w Gręboszowie – Grupa II
- Julia i Kacper Dudek
- Martyna i Konrad Wytrwał
II miejsce ex aequo:
- Kinga Trela
- Publiczne Przedszkole w Gręboszowie – Grupa Młodsza
- Sylwia Ordon
III miejsce ex aequo:
- Gabriela Woźniak kl. I
PRACE PŁASKIE
Kategoria Przedszkole i klasy I - III Szkoła Podstawowa
I miejsce ex aequo:
- Paulina Trela kl. I
- Amelia Seruś kl. II
II miejsce ex aequo:
- Sylwia Ordon
- Kacper i Karol Maliga
III miejsce ex aequo:
- Rafał Światłowski kl. I
- Adrian Światłowski kl. II
- Paweł Brzyś kl. I
Kategoria klasy IV - VI Szkoła Podstawowa
I miejsce ex aequo:
- Karolina i Katarzyna Sarat
- Ewelina i Krzysztof Rumas kl. VI
- Konrad Topór kl. IV
- Aleksandra Olearczyk kl. VI
- Wiktoria Seruś kl. IV
- Natalia Maroszek kl. IV
II miejsce:
- Kamila Januś kl. VI
III miejsce ex aequo:
- Patryk Ordon kl. IV
- Agata Wytrwał kl. VI
Wyróżnienie:
- Adrianna Dąbroś kl. VI
Kategoria Gimnazjum i Dorośli
I miejsce ex aequo:
- Barbara Szczebak
- Klaudia Wytrwał kl. I
- Paulina Mosio, Łucja Przeworska i Angelika Karyta
II miejsce:
- Justyna Wcisło kl. I
III miejsce ex aequo:
- Maria Łata kl. I
- Natalia Koziara kl. I
- Izabela Tyrcha i Zofia Kaczówka kl. II
Opracowanie: Wiesław Lizak
Wprowadzenie: Marcin Janowiec 17.04.2014 r.