Aktualności z Gminy Gręboszów

Powiększ tekst: A A A

Powiat Dąbrowski informuje, iż realizuje operację pn. „Promocja dziedzictwa kulinarnego Powiatu Dąbrowskiego”

Pozostałe Informacje

logotypy_obszary_wiejskie.jpg

 

Powiat Dąbrowskiinformuje, iż realizuje operację

pn. „Promocja dziedzictwa kulinarnego Powiatu Dąbrowskiego”,

której celem jest promocja dziedzictwa kulturowego Powiatu Dąbrowskiego za granicą poprzez zorganizowanie stoisk degustacyjnych w Budapeszcie.

Dziedzictwo kulinarne odgrywa w obecnych czasach ważną rolę w promocji regionu i rolnictwa. Oferuje regionalną żywność, która swoim smakiem i unikalnością przyciąga różnych smakoszy. Dlatego projekt dotyczy promocji polskiej wsi i dziedzictwa kulturowego zagranicą poprzez zorganizowanie 7 stoisk wystawienniczych w Budapeszcie. Prezentacji stoisk będzie towarzyszyła degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z powiatu dąbrowskiego oraz broszura wydana w trzech wersjach językowych prezentująca dziedzictwo kulturowe powiatu dąbrowskiego.

Operacja współfinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie http://ksow.pl. 

 

 

logotypy_obszary_wiejskie.jpg

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 01.07.2020 r.