Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 lipca
temperatura: 22°C
wiatr: 10,1 km/h
opady: 0,0 mm

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Sesja Rady Gminy Gręboszów, która odbyła się 5 lipca 2021 r. była okazją by odznaczyć Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie pary z terenu gminy. Pary te obchodziły Diamentowy i Złoty Jubileusz.

Medale z inicjatywy Wójta Gminy Gręboszów nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent RP nadaje to odznaczenie tym parom małżeńskim, które przeżyły w jednym, zgodnym i trwałym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Jest to dowód uznania państwa polskiego dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny.

Odznaczenia Jubilatów dokonał Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz. Przy dekoracji obecni byli również Poseł Wiesław Krajewski, Wójt Gminy Krzysztof Gil, Przewodniczący Rady Gminy Marek Mosio oraz Radny Rady Powiatu Sebastian Kądzielawa.

Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, upominki od samorządu gminy i Zarządu Województwa Małopolskiego oraz kwiaty. Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za zgodne i długie pożycie małżeńskie i za piękny przykład do naśladowania przez młode pokolenia oraz życzenia zdrowia i długich lat życia złożył odznaczonym małżonkom Wicewojewoda Ryszard Pagacz. Do życzeń dołączył się również Poseł Wiesław Krajewski oraz Wójt Krzysztof Gil. Życzenia dostojnym Jubilatom przekazała również Pani Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, które odczytał Wójt Gminy.

Dla uwiecznienia uroczystości wykonano pamiątkowe fotografie. Wszyscy biorący udział w uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek.

Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

 

Pary małżeńskie, które zostały odznaczone:

obchodzące Diamentowe Gody

 1. Maria i Mieczysław Flak
 2. Władysława i Józef Knaga
 3. Apolonia i Antoni Moździerz

 

obchodzące Złote Gody

 1. Alicja i Franciszek Kaczówka
 2. Felicja i Tadeusz Kamińscy
 3. Helena i Jan Kapka
 4. Grażyna i Jan Kloczkowscy
 5. Zofia i Marian Kołodziej
 6. Helena i Edmund Lis
 7. Zofia i Emil Starsiak
 8. Genowefa i Leon Szarek
 9. Helena i Józef Światłowscy

 

Drodzy Jubilaci!

Niech każdy kolejny dzień Waszego życia będzie dla Was pomyślny i szczęśliwy, pełen miłości, wiary i ufności. Życzymy Wam wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy.

Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tych jakże szczególnych jubileuszy małżeńskich.

 

 

 

 

Opracowanie: Grzegorz Kilian, Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 08.07.2021 r.

Sesja Rady Gminy Gręboszów, która odbyła się 5 lipca 2021 r. była okazją by odznaczyć Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie pary z terenu gminy. Pary te obchodziły Diamentowy i Złoty Jubileusz. Medale z inicjatywy Wójta Gminy Gręboszów nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent RP nadaje to odznaczenie tym parom małżeńskim, które przeżyły w jednym, zgodnym i trwałym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Jest to dowód uznania państwa polskiego dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny. Odznaczenia Jubilatów dokonał Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz. Przy dekoracji obecni byli również Poseł Wiesław Krajewski, Wójt Gminy Krzysztof Gil, Przewodniczący Rady Gminy Marek Mosio oraz Radny Rady Powiatu Sebastian Kądzielawa. Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, upominki od samorządu gminy i Zarządu Województwa Małopolskiego oraz kwiaty. Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za zgodne i długie pożycie małżeńskie i za piękny przykład do naśladowania przez młode pokolenia oraz życzenia zdrowia i długich lat życia złożył odznaczonym małżonkom Wicewojewoda Ryszard Pagacz. Do życzeń dołączył się również Poseł Wiesław Krajewski oraz Wójt Krzysztof Gil. Życzenia dostojnym Jubilatom przekazała również Pani Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, które odczytał Wójt Gminy. Dla uwiecznienia uroczystości wykonano pamiątkowe fotografie. Wszyscy biorący udział w uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek. Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.   Pary małżeńskie, które zostały odznaczone: obchodzące Diamentowe Gody Maria i Mieczysław Flak Władysława i Józef Knaga Apolonia i Antoni Moździerz   obchodzące Złote Gody Alicja i Franciszek Kaczówka Felicja i Tadeusz Kamińscy Helena i Jan Kapka Grażyna i Jan Kloczkowscy Zofia i Marian Kołodziej Helena i Edmund Lis Zofia i Emil Starsiak Genowefa i Leon Szarek Helena i Józef Światłowscy   Drodzy Jubilaci! Niech każdy kolejny dzień Waszego życia będzie dla Was pomyślny i szczęśliwy, pełen miłości, wiary i ufności. Życzymy Wam wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy. Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tych jakże szczególnych jubileuszy małżeńskich.   Zdjęcia z wydarzenia       Opracowanie: Grzegorz Kilian, Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 08.07.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe