temperatura: 2°C
wiatr: 10,1 km/h
opady: 0,0 mm

Puchar Wójta w Piłce Nożnej 2021 oraz otwarcie obiektu sportowego w Karsach

Puchar Wójta Gminy Gręboszów w piłce nożnej oraz uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku, będącego siedzibą Ludowego Zespołu Sportowego Strażak Karsy i gminnego magazynu przeciwpowodziowego, to wydarzenia, które urozmaiciły mieszkańcom gminy niedzielne popołudnie 18 lipca 2021 r.

Tego dnia Wójt Gminy Krzysztof Gil oraz zaproszeni goście: Bogdan Bigos – Radny Powiatu Dąbrowskiego, Franciszek Dymon - Radny Gminy Gręboszów, Krzysztof Kosoń - Radny Gminy Gręboszów, Tomasz Koziara - Radny Gminy Gręboszów, Paweł Wolański - Prezes LZS Karsy, Adam Zaleski – Wiceprezes LZS Karsy, przecięli wstęgę i uroczyście otwarli budynek w Karsach. Obiekt poświecił Proboszcz Parafii Gręboszów ks. Wiesław Babiarz. Wójt Krzysztof Gil kierując do zebranych swoje przemówienie, poinformował o zakresie i kosztach remontu, podziękował wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wyraził przekonanie, że obiekt będzie jeszcze lepiej spełniał swoje zadanie oraz służył całej gminie. Głos zabrał również Franciszek Dymon – wieloletni Prezes klubu. Przypomniał On okoliczności powstania obiektu oraz ważne daty w historii jego istnienia. Podziękował władzom gminy za przeprowadzenie remontu, władzom LZS za zaangażowanie w działalność na rzecz klubu i lokalnej społeczności oraz życzył sportowcom dalszych sukcesów. Pan Bogdan Bigos wspomniał również o osobach, które przyczyniły się do powstania i funkcjonowania obiektu. Wskazał kilka ważnych wydarzeń w życiu lokalnej społeczności, w których ważną rolę odegrał obiekt, m.in. akcja powodziowa w 1997 r. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do wyremontowania obiektu. Po uroczystym otwarciu budynku Wójt Gminy oficjalnie rozpoczął zmagania w ramach turnieju piłki nożnej. Do zawodów tradycyjnie przystąpiły cztery miejscowe zespoły piłkarskie. Stawką turnieju był Puchar Wójta Gminy Gręboszów i tytuł mistrza gminy. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz LZS Strażak Karsy. Po kilkudniowych upałach temperatura na szczęście spadła i pozwoliła drużynom w dobrych warunkach rozegrać emocjonujące spotkania. Na początek odbyły się dwa mecze półfinałowe, które miały wyłonić finalistów. Kolejność rozgrywanych spotkań oraz poszczególne pary zostały rozlosowane podczas zebrania organizacyjnego przed zawodami. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły Ujście Jezuickie i Borusowa. Do przerwy żaden zespół nie trafił do bramki przeciwnika. W drugiej połowie było jednak zupełnie inaczej. Pierwszą bramkę zdobyła drużyna z Ujścia Jezuickiego ale już cztery następne były popisem umiejętności zawodników Wisły. Ostatecznie to zespół z Borusowej wygrał 4:1. Drugie spotkanie to mecz gospodarza zawodów Kars i Woli Żelichowskiej. W pierwszej połowie oba zespoły trafiły po jednym golu. Po przerwie swoją przewagę na boisku przypieczętował dwoma golami zespół Wolanii wygrywając 3:1. Po meczach półfinałowych i krótkiej przerwie na nabranie sił przyszedł czas na mecz o trzecie miejsce pomiędzy Dunajcem, a Strażakiem. Do przerwy jedyną bramkę zdobyła druzyna z Kars. Druga połowa to już trzy bramki z tego dwie strzelone przez Karsy i jedna przez Ujście Jezuickie. Ostatecznie Karsy wygrały mecz 3:1. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na mecz o pierwsze miejsce w którym zmierzyli się ze sobą zwycięzcy półfinałów: Borusowa i Wola Żelichowska. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i zacięty. Wszyscy oprócz oglądania zmagań piłkarzy z niepokojem spoglądali w niebo, na którym zbierały się chmury burzowe. Przy wyniku 1:1 i około 10 minutach do końca spotkania sędziowie z powodu burzy byli zmuszeni przerwać mecz. Niestety pogoda nie pozwoliła na ponowne rozpoczęcie zmagań. Decyzją organizatorów, sędziów i kapitanów drużyn o wyniku rywalizacji zdecydować miały rzuty karne. Na mokrej nawierzchni nie lada wyzwaniem było strzelenie gola ale też obrona strzałów. Dopiero ósma kolejka karnych wyłoniła zwycięzcę. Z wygranej mógł cieszyć się ponownie zespół Wolanii Wola Żelichowska.

Wyniki poszczególnych spotkań.

LZS Ujście Jezuickie – LZS Borusowa 1:4 (0:0)

LZS Karsy – LZS Wola Żelichowska 1:3 (1:1)

mecz o trzecie miejsce:

LZS Karsy - LZS Ujście Jezuickie 3:1 (1:0)

mecz o pierwsze miejsce:

LZS Borusowa - LZS Wola Żelichowska 0:0 (1:1) zwycięstwo w karnych – LZS Wola Żelichowska

Klasyfikacja końcowa:

1. LZS Wolania Wola Żelichowska
  2. LZS Wisła Borusowa
  3. LZS Strażak Karsy
  4. LZS Dunajec Ujście Jezuickie

Królem strzelców został Łukasz Woziwoda grający w barwach Wisły Borusowa, natomiast tytuł najlepszego bramkarza przyznano zawodnikowi Wolanii Wola Żelichowska Pawłowi Janowcowi.

Dla zespołów przewidziano nagrody w postaci pucharów, dyplomów a dzięki wsparciu sponsorów także bonów pieniężnych na zakup sprzętu sportowego. Nagrody wręczył Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zawodach, gratulujemy wyników. Serdeczne podziękowania kierujemy również do sponsorów:

1. Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie.
  2. SĘKPOL Jan Kowal.
  3. Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej.
  4. Firma Handlowo-Usługowa Grema Rumas Stanisław.
  5. Firma Handlowo-Usługowa Mieczysław Wcisło.
  6. Firma Handlowa SASPOL Sas Marian.
  7. Firma Handlowa J-P Pasternak Joanna.
  8. Firma Handlowa Trefl Misiaszek Michał.
  9. Gabinet Weterynaryjny Dembiński Czesław.
  10. Firma Handlowa Real Lizak Małgorzata i Jarosław.
  11. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PHUT Szajor Marian.
  12. Firma Handlowo-Usługowa Kama Kmiecik Agata.

Opracowanie: Wiesław Lizak, Grzegorz Kilian

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 23.07.2021 r.

Puchar Wójta Gminy Gręboszów w piłce nożnej oraz uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku, będącego siedzibą Ludowego Zespołu Sportowego Strażak Karsy i gminnego magazynu przeciwpowodziowego, to wydarzenia, które urozmaiciły mieszkańcom gminy niedzielne popołudnie 18 lipca 2021 r. Tego dnia Wójt Gminy Krzysztof Gil oraz zaproszeni goście: Bogdan Bigos – Radny Powiatu Dąbrowskiego, Franciszek Dymon - Radny Gminy Gręboszów, Krzysztof Kosoń - Radny Gminy Gręboszów, Tomasz Koziara - Radny Gminy Gręboszów, Paweł Wolański - Prezes LZS Karsy, Adam Zaleski – Wiceprezes LZS Karsy, przecięli wstęgę i uroczyście otwarli budynek w Karsach. Obiekt poświecił Proboszcz Parafii Gręboszów ks. Wiesław Babiarz. Wójt Krzysztof Gil kierując do zebranych swoje przemówienie, poinformował o zakresie i kosztach remontu, podziękował wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wyraził przekonanie, że obiekt będzie jeszcze lepiej spełniał swoje zadanie oraz służył całej gminie. Głos zabrał również Franciszek Dymon – wieloletni Prezes klubu. Przypomniał On okoliczności powstania obiektu oraz ważne daty w historii jego istnienia. Podziękował władzom gminy za przeprowadzenie remontu, władzom LZS za zaangażowanie w działalność na rzecz klubu i lokalnej społeczności oraz życzył sportowcom dalszych sukcesów. Pan Bogdan Bigos wspomniał również o osobach, które przyczyniły się do powstania i funkcjonowania obiektu. Wskazał kilka ważnych wydarzeń w życiu lokalnej społeczności, w których ważną rolę odegrał obiekt, m.in. akcja powodziowa w 1997 r. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do wyremontowania obiektu. Po uroczystym otwarciu budynku Wójt Gminy oficjalnie rozpoczął zmagania w ramach turnieju piłki nożnej. Do zawodów tradycyjnie przystąpiły cztery miejscowe zespoły piłkarskie. Stawką turnieju był Puchar Wójta Gminy Gręboszów i tytuł mistrza gminy. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz LZS Strażak Karsy. Po kilkudniowych upałach temperatura na szczęście spadła i pozwoliła drużynom w dobrych warunkach rozegrać emocjonujące spotkania. Na początek odbyły się dwa mecze półfinałowe, które miały wyłonić finalistów. Kolejność rozgrywanych spotkań oraz poszczególne pary zostały rozlosowane podczas zebrania organizacyjnego przed zawodami. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły Ujście Jezuickie i Borusowa. Do przerwy żaden zespół nie trafił do bramki przeciwnika. W drugiej połowie było jednak zupełnie inaczej. Pierwszą bramkę zdobyła drużyna z Ujścia Jezuickiego ale już cztery następne były popisem umiejętności zawodników Wisły. Ostatecznie to zespół z Borusowej wygrał 4:1. Drugie spotkanie to mecz gospodarza zawodów Kars i Woli Żelichowskiej. W pierwszej połowie oba zespoły trafiły po jednym golu. Po przerwie swoją przewagę na boisku przypieczętował dwoma golami zespół Wolanii wygrywając 3:1. Po meczach półfinałowych i krótkiej przerwie na nabranie sił przyszedł czas na mecz o trzecie miejsce pomiędzy Dunajcem, a Strażakiem. Do przerwy jedyną bramkę zdobyła druzyna z Kars. Druga połowa to już trzy bramki z tego dwie strzelone przez Karsy i jedna przez Ujście Jezuickie. Ostatecznie Karsy wygrały mecz 3:1. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na mecz o pierwsze miejsce w którym zmierzyli się ze sobą zwycięzcy półfinałów: Borusowa i Wola Żelichowska. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i zacięty. Wszyscy oprócz oglądania zmagań piłkarzy z niepokojem spoglądali w niebo, na którym zbierały się chmury burzowe. Przy wyniku 1:1 i około 10 minutach do końca spotkania sędziowie z powodu burzy byli zmuszeni przerwać mecz. Niestety pogoda nie pozwoliła na ponowne rozpoczęcie zmagań. Decyzją organizatorów, sędziów i kapitanów drużyn o wyniku rywalizacji zdecydować miały rzuty karne. Na mokrej nawierzchni nie lada wyzwaniem było strzelenie gola ale też obrona strzałów. Dopiero ósma kolejka karnych wyłoniła zwycięzcę. Z wygranej mógł cieszyć się ponownie zespół Wolanii Wola Żelichowska. Wyniki poszczególnych spotkań. LZS Ujście Jezuickie – LZS Borusowa 1:4 (0:0) LZS Karsy – LZS Wola Żelichowska 1:3 (1:1) mecz o trzecie miejsce: LZS Karsy - LZS Ujście Jezuickie 3:1 (1:0) mecz o pierwsze miejsce: LZS Borusowa - LZS Wola Żelichowska 0:0 (1:1) zwycięstwo w karnych – LZS Wola Żelichowska   Klasyfikacja końcowa: LZS Wolania Wola Żelichowska LZS Wisła Borusowa LZS Strażak Karsy LZS Dunajec Ujście Jezuickie   Królem strzelców został Łukasz Woziwoda grający w barwach Wisły Borusowa, natomiast tytuł najlepszego bramkarza przyznano zawodnikowi Wolanii Wola Żelichowska Pawłowi Janowcowi. Dla zespołów przewidziano nagrody w postaci pucharów, dyplomów a dzięki wsparciu sponsorów także bonów pieniężnych na zakup sprzętu sportowego. Nagrody wręczył Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil. Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zawodach, gratulujemy wyników. Serdeczne podziękowania kierujemy również do sponsorów: Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie. SĘKPOL Jan Kowal. Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej. Firma Handlowo-Usługowa Grema Rumas Stanisław. Firma Handlowo-Usługowa Mieczysław Wcisło. Firma Handlowa SASPOL Sas Marian. Firma Handlowa J-P Pasternak Joanna. Firma Handlowa Trefl Misiaszek Michał. Gabinet Weterynaryjny Dembiński Czesław. Firma Handlowa Real Lizak Małgorzata i Jarosław. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PHUT Szajor Marian. Firma Handlowo-Usługowa Kama Kmiecik Agata.   Zdjęcia z wydarzenia         Opracowanie: Wiesław Lizak, Grzegorz Kilian Wprowadzenie: Marcin Janowiec 23.07.2021 r.