235. rocznica uchwalenia Konstytucji Majowej
W całym kraju uroczyście obchodzono 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W ramach tych obchodów w dniu 30 kwietnia, przed sesją Rady Gminy w imieniu społeczności Gminy Gręboszów, pod pomnikiem w Gręboszowie, upamiętniającym 100-lecie Odzyskania Niepodległości, został złożony okolicznościowy wieniec oraz zapalono znicze. W tej uroczystości udział wzięli Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Wytrwał, radni oraz Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil. Okolicznościowe obchody odbyły się także pod pomnikiem mjr Henryka Sucharskiego, na cmentarzu wojskowych w Gręboszowie, grobach Stefani Łąckiej i Jakuba Bojki.
W niedzielnej uroczystości powiatowej, na „Placu Walczących o Niepodległą Polskę” w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, pod Pomnikiem ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy, odbył się apel patriotyczny, w którym udział wzięli Krzysztof Gil Wójt Gminy Gręboszów, Zdzisław Kogut Zastępca Wójta Gminy Gręboszów oraz Sebastian Kądzielawa Radny Powiatowy. Tam, od mieszkańców Gminy Gręboszów, złożyli okolicznościową wiązankę.
W okresie od 1 do 3 maja, wielu mieszkańców oraz instytucji, udekorowało flagami biało - czerwonymi swoje domostwa i budynki użyteczności publicznej. Świętowano tym samym Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Uchwalenie Konstytucji z 1791 roku.
Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.05.2026 r.