Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
24 lipca
temperatura: 18°C
wiatr: 23,5 km/h
opady: 0,4 mm

Ostrzeżenie hydrologiczne - zmiana

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie zmieniło wydane wcześniej ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

 

Szczegóły ostrzeżenia:

Ostrzeżenie o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (2 stopień zagrożenia)

  • Obszar: zlewnie dopływów Wisły oraz zlewnia Czarnej Orawy (małopolskie);
  • Ważność: od godz. 13:10 dnia 30.08.2021 do godz. 12:00 dnia 31.08.2021;
  • Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także alarmowych.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 100%
  • Uwagi: Zmiana dotyczy prawdopodobieństwa oraz wyświetlania rzek i zlewni objętych Ostrzeżeniem w serwisach internetowych IMGW-PIB. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

 

Ostrzeżenie o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (2 stopień zagrożenia)

  • Obszar: Wisła od ujścia Dunajca do ujścia Wisłoki (małopolskie);
  • Ważność: od godz. 20:00 dnia 30.08.2021 do godz. 20:00 dnia 01.09.2021;
  • Przebieg: W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na Wiśle obserwowany będzie dalszy wzrost poziomu wody, w strefie stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w profilach Karsy oraz Szczucin.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95%
  • Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

 

 

 

Opracowanie: Józef Woźniak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.08.2021 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie zmieniło wydane wcześniej ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.   Szczegóły ostrzeżenia: Ostrzeżenie o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (2 stopień zagrożenia) Obszar: zlewnie dopływów Wisły oraz zlewnia Czarnej Orawy (małopolskie); Ważność: od godz. 13:10 dnia 30.08.2021 do godz. 12:00 dnia 31.08.2021; Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 100% Uwagi: Zmiana dotyczy prawdopodobieństwa oraz wyświetlania rzek i zlewni objętych Ostrzeżeniem w serwisach internetowych IMGW-PIB. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.   Ostrzeżenie o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (2 stopień zagrożenia) Obszar: Wisła od ujścia Dunajca do ujścia Wisłoki (małopolskie); Ważność: od godz. 20:00 dnia 30.08.2021 do godz. 20:00 dnia 01.09.2021; Przebieg: W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na Wiśle obserwowany będzie dalszy wzrost poziomu wody, w strefie stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w profilach Karsy oraz Szczucin. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95% Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.       Opracowanie: Józef Woźniak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.08.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe