Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
2 grudnia
temperatura: -2°C
wiatr: 17,5 km/h
opady: 0,0 mm

Setne urodziny Pani Anieli Szwarcenberg

16 listopada 2021 r. setne urodziny obchodziła Pani Aniela Szwarcenberg.

Z tej okazji władze Gminy Gręboszów przekazały dostojnej Jubilatce życzenia, kwiaty oraz upominek.

Pani Aniela urodziła się 16 listopada 1921 r. w miejscowości Ćwików w gm. Olesno. Wychowała się w licznej rodzinie. Urodziła się jako pierwsze z ośmiorga dzieci Bronisławy i Franciszka Cieśla. Do dnia dzisiejszego żyje jeszcze czworo rodzeństwa. Ukończyła osiem klas szkoły podstawowej, a następnie pobierała nauki u krawcowej. W 1942 roku wyszła za mąż za Józefa Szwarcenberga, z którym wychowała 6 dzieci. W 1946 roku zamieszkała z rodziną na terenie Gminy Gręboszów w miejscowości Żelichów. Zdobyte umiejętności krawieckie wykorzystywała w życiu codziennym. Mąż pracował jako mechanik, a Ona dorabiała jako krawcowa. Szyła stroje krakowskie, bluzki, fartuchy oraz inne części garderoby. Stworzone przez nią ubiory trafiały nie tylko do miejscowej ludności ale także do „Cepeli”. Od najmłodszych lat lubiła czytać. Po śmierci męża zamieszkała w Gręboszowie. Od dwóch lat jest pod opieką wnuczki Aliny z którą mieszka w Żarach. Doczekała się 6 wnuków, 10 prawnuków oraz 2 praprawnuków. Pomimo upływu czasu i sędziwego wieku Pani Aniela jest osobą pogodną, ma dobrą pamięć i często wspomina dawne czasy.

Pani Anieli życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, nieustającego uśmiechu na twarzy oraz sił i wytrwałości niezbędnych do świętowania kolejnych jubileuszy.

 

Setne urodziny Pani Anieli Szwarcenberg

 

Setne urodziny Pani Anieli Szwarcenberg 1

 

 

 

Opracowanie: Grzegorz Kilian

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 19.11.2021 r.

16 listopada 2021 r. setne urodziny obchodziła Pani Aniela Szwarcenberg. Z tej okazji władze Gminy Gręboszów przekazały dostojnej Jubilatce życzenia, kwiaty oraz upominek. Pani Aniela urodziła się 16 listopada 1921 r. w miejscowości Ćwików w gm. Olesno. Wychowała się w licznej rodzinie. Urodziła się jako pierwsze z ośmiorga dzieci Bronisławy i Franciszka Cieśla. Do dnia dzisiejszego żyje jeszcze czworo rodzeństwa. Ukończyła osiem klas szkoły podstawowej, a następnie pobierała nauki u krawcowej. W 1942 roku wyszła za mąż za Józefa Szwarcenberga, z którym wychowała 6 dzieci. W 1946 roku zamieszkała z rodziną na terenie Gminy Gręboszów w miejscowości Żelichów. Zdobyte umiejętności krawieckie wykorzystywała w życiu codziennym. Mąż pracował jako mechanik, a Ona dorabiała jako krawcowa. Szyła stroje krakowskie, bluzki, fartuchy oraz inne części garderoby. Stworzone przez nią ubiory trafiały nie tylko do miejscowej ludności ale także do „Cepeli”. Od najmłodszych lat lubiła czytać. Po śmierci męża zamieszkała w Gręboszowie. Od dwóch lat jest pod opieką wnuczki Aliny z którą mieszka w Żarach. Doczekała się 6 wnuków, 10 prawnuków oraz 2 praprawnuków. Pomimo upływu czasu i sędziwego wieku Pani Aniela jest osobą pogodną, ma dobrą pamięć i często wspomina dawne czasy. Pani Anieli życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, nieustającego uśmiechu na twarzy oraz sił i wytrwałości niezbędnych do świętowania kolejnych jubileuszy.           Opracowanie: Grzegorz Kilian Wprowadzenie: Marcin Janowiec 19.11.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe