Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
12 czerwca
temperatura: 11°C
wiatr: 7,6 km/h
opady: 0,0 mm

Organizacja pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Według ustaleń jakie w dniu 28 lutego br. powziął Gminny Zespół Kierowania Obroną Cywilną w Gręboszowie, organizacja pomocy i opieki nad uchodźcami z Ukrainy będzie zorganizowana na podstawie wytycznych Wojewody Małopolskiego oraz decyzji Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. I tak GZK OC postanowił:

  • zorganizować Gminny magazyn w remizie OSP Gręboszów, który będzie przyjmował pomoc od mieszkańców, odpowiednio tą pomoc segregował, opisywał i paletował oraz przekazywał dalej zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem,
  • przyjmować zgłoszenia od osób prywatnych oferujących możliwości i chęci zakwaterowania czasowego dla uchodźców kierowanych do gminy Gręboszów, poprzez punkty referencyjne,
  • dokonać zakupów koniecznych do realizacji celów związanych z pobytem uchodźców na terenie naszej gminy.

Bliższe dane dotyczące zasad działania gminnego magazynu oraz asortymentu zbieranej pomocy zostaną podane na naszej stronie z chwilą jego uruchomienia.

Osoby deklarujące udzielenie pomocy w zakwaterowaniu proszone są o kontakt z Panią Bernadettą Więcek – Inspektor w Urzędzie Gminy Gręboszów, tel. 14-641-60-02.

Prosimy także o zgłoszenia od osób znających język ukraiński lub rosyjski którzy mogliby pomóc w komunikacji z uchodźcami bez znajomości języka polskiego.

Koordynację i pomoc rzeczowo-materialną będzie udzielał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gręboszowie

Gmina Gręboszów nie będzie prowadziła publicznej zbiórki pieniężnej, a do chcących udzielić wsparcia finansowego apeluje, aby tą pomoc przekazywać za pośrednictwem powszechnie znanych organizacji pomocowych.

W posiedzeniu prowadzonym przez Krzysztof Gila – Szefa OC Gminy, uczestniczył także Marek Mosio – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów.

O dalszych ustaleniach będziemy informować w kolejnych komunikatach na naszej stronie.

 

Informacja Wojewody

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.02.2022 r.

Według ustaleń jakie w dniu 28 lutego br. powziął Gminny Zespół Kierowania Obroną Cywilną w Gręboszowie, organizacja pomocy i opieki nad uchodźcami z Ukrainy będzie zorganizowana na podstawie wytycznych Wojewody Małopolskiego oraz decyzji Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. I tak GZK OC postanowił: zorganizować Gminny magazyn w remizie OSP Gręboszów, który będzie przyjmował pomoc od mieszkańców, odpowiednio tą pomoc segregował, opisywał i paletował oraz przekazywał dalej zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem, przyjmować zgłoszenia od osób prywatnych oferujących możliwości i chęci zakwaterowania czasowego dla uchodźców kierowanych do gminy Gręboszów, poprzez punkty referencyjne, dokonać zakupów koniecznych do realizacji celów związanych z pobytem uchodźców na terenie naszej gminy. Bliższe dane dotyczące zasad działania gminnego magazynu oraz asortymentu zbieranej pomocy zostaną podane na naszej stronie z chwilą jego uruchomienia. Osoby deklarujące udzielenie pomocy w zakwaterowaniu proszone są o kontakt z Panią Bernadettą Więcek – Inspektor w Urzędzie Gminy Gręboszów, tel. 14-641-60-02. Prosimy także o zgłoszenia od osób znających język ukraiński lub rosyjski którzy mogliby pomóc w komunikacji z uchodźcami bez znajomości języka polskiego. Koordynację i pomoc rzeczowo-materialną będzie udzielał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gręboszowie Gmina Gręboszów nie będzie prowadziła publicznej zbiórki pieniężnej, a do chcących udzielić wsparcia finansowego apeluje, aby tą pomoc przekazywać za pośrednictwem powszechnie znanych organizacji pomocowych. W posiedzeniu prowadzonym przez Krzysztof Gila – Szefa OC Gminy, uczestniczył także Marek Mosio – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów. O dalszych ustaleniach będziemy informować w kolejnych komunikatach na naszej stronie.         Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.02.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe