Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Friday
19 kwietnia
temperatura: 3°C
wiatr: 12,3 km/h
opady: 0,0 mm

CZYSTE POWIETRZE – Spotkanie informacyjne

Wójt Gminy Gręboszów zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze”, które odbędzie się dnia 16 marca 2022 r. (tj. środa) o godz. 16:00 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Rządowy program Czyste Powietrze zmierza do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Beneficjenci aplikują o dotację, w ramach której pozyskują środki na wymianę starych pieców na nowoczesne źródła ciepła, o najwyższych normach. Program przewiduje dofinansowanie zakupu i montażu kotłów gazowych kondensacyjnych, kotłów olejowych, ogrzewania elektrycznego, pieców na paliwo stałe spełniające określone wymagania czy pomp ciepła.

Pozyskać można również środki na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku czy instalację OZE.

W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z założeniami programu, sposobem składania wniosków o dofinansowanie oraz omówione zostaną zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

 

Opracowanie: Kinga Sobota

Wprowadzenie: Karol Mikos 10.03.2022 r.

Wójt Gminy Gręboszów zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze”, które odbędzie się dnia 16 marca 2022 r. (tj. środa) o godz. 16:00 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Rządowy program Czyste Powietrze zmierza do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Beneficjenci aplikują o dotację, w ramach której pozyskują środki na wymianę starych pieców na nowoczesne źródła ciepła, o najwyższych normach. Program przewiduje dofinansowanie zakupu i montażu kotłów gazowych kondensacyjnych, kotłów olejowych, ogrzewania elektrycznego, pieców na paliwo stałe spełniające określone wymagania czy pomp ciepła. Pozyskać można również środki na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku czy instalację OZE. W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z założeniami programu, sposobem składania wniosków o dofinansowanie oraz omówione zostaną zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.   Opracowanie: Kinga Sobota Wprowadzenie: Karol Mikos 10.03.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe