Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Monday
15 kwietnia
temperatura: 10°C
wiatr: 4,0 km/h
opady: 0,0 mm

Pobyt obywateli Ukrainy w Gminie Gręboszów

W dniu 25 marca br. w Urzędzie Gminy, odbyło się spotkanie z mieszkańcami naszej gminy którzy goszczą pod swoim dachem uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Obecnie w sześciu lokalizacjach zamieszkuje 36 osoby, wśród których jest 19 nieletnich, w tym jeden noworodek urodzony już po przyjeździe do Polski. Wszystkie te osoby po uzyskaniu w Urzędzie Gminy numeru PESEL, będą mogły w dalszej kolejności skorzystać z rozwiązań jakie wynikają z ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, która to została przyjęta przez Sejm Rzeczypospolitej w dniu 12 marca.

Dzień wcześniej Wójt odbył spotkanie z koordynatorami działań gminy w zakresie pomocy uchodźcom. Tak jak już wcześniej informowano, gmina przygotowała się do przyjęcia większej grupy co zostało zgłoszone do służb wojewódzkich. Uruchomiono także gminny punkt przyjmowania pomocy dla uchodźców i przekazane środki będą dystrybuowane przez służby socjalne, zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami.

W obecnej chwili, nasi goście korzystają z dobroczynności sąsiedzkiej oraz skorzystają z pomocy instytucjonalnej oferowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Władze Gminy dziękując za dotychczasowe zaangażowanie udzielających schronienia, wyrażają wdzięczność także tym którzy wspierają tą pomoc w każdy możliwy i dostępny sposób oraz wyrażają przekonanie, że pomoc ta będzie nadal hojna, a także deklarują, że instytucje gminne wykorzystają wszelkie możliwości prawne, aby tą pomoc wspierać.

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Karol Mikos 28.03.2022 r.

W dniu 25 marca br. w Urzędzie Gminy, odbyło się spotkanie z mieszkańcami naszej gminy którzy goszczą pod swoim dachem uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Obecnie w sześciu lokalizacjach zamieszkuje 36 osoby, wśród których jest 19 nieletnich, w tym jeden noworodek urodzony już po przyjeździe do Polski. Wszystkie te osoby po uzyskaniu w Urzędzie Gminy numeru PESEL, będą mogły w dalszej kolejności skorzystać z rozwiązań jakie wynikają z ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, która to została przyjęta przez Sejm Rzeczypospolitej w dniu 12 marca. Dzień wcześniej Wójt odbył spotkanie z koordynatorami działań gminy w zakresie pomocy uchodźcom. Tak jak już wcześniej informowano, gmina przygotowała się do przyjęcia większej grupy co zostało zgłoszone do służb wojewódzkich. Uruchomiono także gminny punkt przyjmowania pomocy dla uchodźców i przekazane środki będą dystrybuowane przez służby socjalne, zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami. W obecnej chwili, nasi goście korzystają z dobroczynności sąsiedzkiej oraz skorzystają z pomocy instytucjonalnej oferowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Władze Gminy dziękując za dotychczasowe zaangażowanie udzielających schronienia, wyrażają wdzięczność także tym którzy wspierają tą pomoc w każdy możliwy i dostępny sposób oraz wyrażają przekonanie, że pomoc ta będzie nadal hojna, a także deklarują, że instytucje gminne wykorzystają wszelkie możliwości prawne, aby tą pomoc wspierać.   Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Karol Mikos 28.03.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe