Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
12 czerwca
temperatura: 14°C
wiatr: 5,0 km/h
opady: 0,0 mm

Zaproszenie na uroczystą przysięgę żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na uroczystą przysięgę żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbędzie się w Chrzanowie.

W sobotę 2 kwietnia o godz. 11:00 na Placu 1000-lecia w Chrzanowie kolejnych kilkudziesięciu żołnierzy złoży uroczyste ślubowanie i wstąpi w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego, ps. „Niedźwiadek”. W trakcie uroczystości najlepszym żołnierzom i ich rodzinom, zostaną wręczone wyróżnienia.

Niezapomnianym momentem w życiu każdego żołnierza jest uroczysta przysięga wojskowa. Ta zorganizowana w Chrzanowie będzie połączona z pokazem sprzętu wojskowego jednostek z Garnizonu Kraków oraz innych służb mundurowych i stowarzyszeń, nie zabraknie także tradycyjnej wojskowej grochówki.

Zaprasza Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Burmistrz Miasta Chrzanowa.

Wiele córek i synów Rzeczpospolitej w Małopolskiej Brygadzie składało swoją przysięgę, ale jeszcze nikt w historii Brygady nie składał przysięgi w tak trudnym czasie jak teraz, kiedy w każdym dniu, widzimy w mediach straszne informacje jakie dochodzą od naszych wschodnich sąsiadów. Mundur, który noszą Żołnierze na sobie ma długą tradycję, sięgającą czasów wojów Mieszka I, rycerzy Bolesława Chrobrego i żołnierzy I Rzeczpospolitej, którzy zawsze walczyli o wolność Polski i Polaków - D-ca 11MBOT.

Wojska Obrony Terytorialnej zostały powołane w 2017 roku. Służba w tej jednostce umożliwia zachowanie balansu pomiędzy życiem prywatnym, zawodowym a służbą Ojczyźnie. Obecnie liczba żołnierzy WOT wynosi 33 000.

 

przysięga 11 MBOT - plakat

 

Wprowadzenie: Karol Mikos 01.04.2022 r.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na uroczystą przysięgę żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbędzie się w Chrzanowie. W sobotę 2 kwietnia o godz. 11:00 na Placu 1000-lecia w Chrzanowie kolejnych kilkudziesięciu żołnierzy złoży uroczyste ślubowanie i wstąpi w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego, ps. „Niedźwiadek”. W trakcie uroczystości najlepszym żołnierzom i ich rodzinom, zostaną wręczone wyróżnienia. Niezapomnianym momentem w życiu każdego żołnierza jest uroczysta przysięga wojskowa. Ta zorganizowana w Chrzanowie będzie połączona z pokazem sprzętu wojskowego jednostek z Garnizonu Kraków oraz innych służb mundurowych i stowarzyszeń, nie zabraknie także tradycyjnej wojskowej grochówki. Zaprasza Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Burmistrz Miasta Chrzanowa. Wiele córek i synów Rzeczpospolitej w Małopolskiej Brygadzie składało swoją przysięgę, ale jeszcze nikt w historii Brygady nie składał przysięgi w tak trudnym czasie jak teraz, kiedy w każdym dniu, widzimy w mediach straszne informacje jakie dochodzą od naszych wschodnich sąsiadów. Mundur, który noszą Żołnierze na sobie ma długą tradycję, sięgającą czasów wojów Mieszka I, rycerzy Bolesława Chrobrego i żołnierzy I Rzeczpospolitej, którzy zawsze walczyli o wolność Polski i Polaków - D-ca 11MBOT. Wojska Obrony Terytorialnej zostały powołane w 2017 roku. Służba w tej jednostce umożliwia zachowanie balansu pomiędzy życiem prywatnym, zawodowym a służbą Ojczyźnie. Obecnie liczba żołnierzy WOT wynosi 33 000.     Wprowadzenie: Karol Mikos 01.04.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe