Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 kwietnia
temperatura: 21°C
wiatr: 24,2 km/h
opady: 0,0 mm

OGŁOSZENIE - Zapisy na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

W związku z ogłoszonym naborem wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wójt Gminy Gręboszów prosi o zgłaszanie się osób chętnych na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zapisy prowadzone są w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Urzędzie Gminy Gręboszów pok. Nr 1. do 20 kwietnia 2022 r.

Planowane koszty jakie poniesie mieszkaniec wynoszą ok. 20% kosztów inwestycji.

Na wykonanie przydomowej oczyszczalni może się również zapisać osoba, która realizowała takie zadanie w poprzednich latach.

Bliższe informacje można uzyskać pod nr telefonu 14 6416002 w. 23 lub 20.

Gorąco zachęcam mieszkańców gminy do zapisywania się na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, ponieważ zgodnie z nowym projektem prawa wodnego w ciągu najbliższych lat mają być zaostrzone kary za brak wywozu ścieków do oczyszczalni ścieków, a Gmina zmuszona będzie do wykonywania kontroli sposobu pozbywania się ścieków przez mieszkańców oraz egzekwowania obowiązku oczyszczania ścieków powstających w gospodarstwach domowych.

 

Gręboszów, dnia 8 kwietnia 2022 r.

WÓJT

(-) Krzysztof Gil

 

Wprowadzenie: Karol Mikos 08.04.2022 r.

W związku z ogłoszonym naborem wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wójt Gminy Gręboszów prosi o zgłaszanie się osób chętnych na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Zapisy prowadzone są w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Urzędzie Gminy Gręboszów pok. Nr 1. do 20 kwietnia 2022 r. Planowane koszty jakie poniesie mieszkaniec wynoszą ok. 20% kosztów inwestycji. Na wykonanie przydomowej oczyszczalni może się również zapisać osoba, która realizowała takie zadanie w poprzednich latach. Bliższe informacje można uzyskać pod nr telefonu 14 6416002 w. 23 lub 20. Gorąco zachęcam mieszkańców gminy do zapisywania się na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, ponieważ zgodnie z nowym projektem prawa wodnego w ciągu najbliższych lat mają być zaostrzone kary za brak wywozu ścieków do oczyszczalni ścieków, a Gmina zmuszona będzie do wykonywania kontroli sposobu pozbywania się ścieków przez mieszkańców oraz egzekwowania obowiązku oczyszczania ścieków powstających w gospodarstwach domowych.   Gręboszów, dnia 8 kwietnia 2022 r. WÓJT (-) Krzysztof Gil Pliki do pobrania Pobierz plik Deklaracja - przydomowa oczyszczalnia.docx Pobierz plik Deklaracja - przydomowa oczyszczalnia.pdf   Wprowadzenie: Karol Mikos 08.04.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe