Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 15°C
wiatr: 3,6 km/h
opady: 0,0 mm

CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - obowiązek złożenia deklaracji do końca czerwca 2022 r.

Przypominamy, że zbliża się ostateczny termin złożenia deklaracji do systemu CEEB - Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, który upływa w dniu 30 czerwca 2022 r. Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku (mieszkalnego lub niemieszkalnego) ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)  dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Deklarację można złożyć drogą elektroniczną lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Gręboszów, pokój nr 1 na parterze.

Możliwość pobrania lub składania deklaracji oraz informacje związane z systemem CEEB znajdują się pod adresem zone.gunb.gov.pl.

Na złożenie deklaracji mieszkańcy mają czas do końca czerwca 2022 r. w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów jest to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Za stworzenie i obsługę CEEB odpowiedzialny jest Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Uwaga! Obowiązek złożenia deklaracji został wzmocniony sankcjami. Niezłożenie w ustawowym terminie deklaracji zagrożone jest karą grzywny.

 

 

 

Opracowanie: Kinga Sobota

Wprowadzenie: Karol Mikos 04.05.2022

Przypominamy, że zbliża się ostateczny termin złożenia deklaracji do systemu CEEB - Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, który upływa w dniu 30 czerwca 2022 r. Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku (mieszkalnego lub niemieszkalnego) ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)  dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Deklarację można złożyć drogą elektroniczną lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Gręboszów, pokój nr 1 na parterze. Możliwość pobrania lub składania deklaracji oraz informacje związane z systemem CEEB znajdują się pod adresem zone.gunb.gov.pl. Na złożenie deklaracji mieszkańcy mają czas do końca czerwca 2022 r. w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów jest to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw. Za stworzenie i obsługę CEEB odpowiedzialny jest Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Uwaga! Obowiązek złożenia deklaracji został wzmocniony sankcjami. Niezłożenie w ustawowym terminie deklaracji zagrożone jest karą grzywny.     Pliki do pobrania Pobierz plik ceeb_w_pigulce_ulotka_.pdf   Opracowanie: Kinga Sobota Wprowadzenie: Karol Mikos 04.05.2022
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe