Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Friday
23 lutego
temperatura: 8°C
wiatr: 14,9 km/h
opady: 0,2 mm

Dofinansowanie z Programu Inwestycji Samorządowych

Gmina Gręboszów po raz kolejny otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych – III edycja (PGR). O to bezzwrotne dofinansowanie inwestycji w III edycji mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, na których terenie funkcjonowały przed laty PGR-y. Uroczyste wręczenie okolicznościowych czeków odbyło się w dniu 25 lipca br. w budynku MUW o/Tarnów. Gminę Gręboszów reprezentował Krzysztof Gil Wójt Gminy. Łączne dofinansowanie robót na terenie gminy, wynosi 4 680 000 zł.

Jest ono przeznaczone na przebudowę dróg gminnych:

  • 490 000 zł na przebudowę drogi dojazdowej do pól w Borusowej (1,818 km),
  • 320 000 zł na przebudowę drogi dojazdowej do pól w Karsach i Borusowej (0,998 km).

W ramach tego samego mechanizmu, Powiat Dąbrowski otrzymał 3 8700 000 zł, na remont ciągu dróg powiatowych, na odcinku Borusowa do Kars oraz Zawierzbie do Kozłowa.

Otrzymane dofinansowanie w znaczący sposób poprawi stan jakości dróg na w/w odcinkach.

Samorząd Gminy Gręboszów składa serdeczne podziękowania wszystkim,
którzy wspierają działania i inwestycje służące rozwojowi naszego regionu.

 

Program Inwestycji Strategicznych

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.07.2022 r.

Gmina Gręboszów po raz kolejny otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych – III edycja (PGR). O to bezzwrotne dofinansowanie inwestycji w III edycji mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, na których terenie funkcjonowały przed laty PGR-y. Uroczyste wręczenie okolicznościowych czeków odbyło się w dniu 25 lipca br. w budynku MUW o/Tarnów. Gminę Gręboszów reprezentował Krzysztof Gil Wójt Gminy. Łączne dofinansowanie robót na terenie gminy, wynosi 4 680 000 zł. Jest ono przeznaczone na przebudowę dróg gminnych: 490 000 zł na przebudowę drogi dojazdowej do pól w Borusowej (1,818 km), 320 000 zł na przebudowę drogi dojazdowej do pól w Karsach i Borusowej (0,998 km). W ramach tego samego mechanizmu, Powiat Dąbrowski otrzymał 3 8700 000 zł, na remont ciągu dróg powiatowych, na odcinku Borusowa do Kars oraz Zawierzbie do Kozłowa. Otrzymane dofinansowanie w znaczący sposób poprawi stan jakości dróg na w/w odcinkach. Samorząd Gminy Gręboszów składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają działania i inwestycje służące rozwojowi naszego regionu.         Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.07.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe