Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
16 kwietnia
temperatura: 11°C
wiatr: 15,2 km/h
opady: 0,0 mm

GMINNY KONKURS WIEŃCA ŻNIWNEGO

Wyjątkowy zwyczaj wyplatania wieńców żniwnych jest wciąż żywy w naszym regionie. Piękna ludowa tradycja przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. W tegorocznym konkursie organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zgłoszono cztery wieńce. Komisja Jury w składzie: Monika Kilian, Agnieszka Dąbroś i Wiesław Lizak (przewodniczący), przyznała pierwsze miejsce ex aequo wieńcom wykonanym przez KGW Borusowa oraz KGW Zapasternicze. Na drugim miejscu podium ex aequo znalazły się wieńce przygotowane przez KGW Hubenice-Kozłów oraz KGW Wola Gręboszowska. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział w konkursie otrzymały nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy.

Ponadto nagrodzone pierwszym miejscem wieńce z Borusowej i Zapasternicza będą reprezentować gminę Gręboszów na XI Święcie Powiśla Dąbrowskiego, które odbędzie się w Mędrzechowie, w dniu 28 sierpnia 2022 r.

Celem konkursu organizowanego przez GCKiCz jest przede wszystkim kultywowanie i popularyzacja tradycji lokalnych oraz rękodzieła ludowego. Ocenie podlegały walory estetyczne, zastosowana technika oraz użyty materiał. Termin składania prac minął 10 sierpnia br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 11 sierpnia. Tegoroczna edycja konkursu stała na wysokim poziomie. Misternie wykonane wieńce to bez wątpienia prawdziwe dzieła sztuki wieńczące okres tegorocznych żniw.

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 23.08.2022 r.

Wyjątkowy zwyczaj wyplatania wieńców żniwnych jest wciąż żywy w naszym regionie. Piękna ludowa tradycja przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. W tegorocznym konkursie organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zgłoszono cztery wieńce. Komisja Jury w składzie: Monika Kilian, Agnieszka Dąbroś i Wiesław Lizak (przewodniczący), przyznała pierwsze miejsce ex aequo wieńcom wykonanym przez KGW Borusowa oraz KGW Zapasternicze. Na drugim miejscu podium ex aequo znalazły się wieńce przygotowane przez KGW Hubenice-Kozłów oraz KGW Wola Gręboszowska. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział w konkursie otrzymały nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy. Ponadto nagrodzone pierwszym miejscem wieńce z Borusowej i Zapasternicza będą reprezentować gminę Gręboszów na XI Święcie Powiśla Dąbrowskiego, które odbędzie się w Mędrzechowie, w dniu 28 sierpnia 2022 r. Celem konkursu organizowanego przez GCKiCz jest przede wszystkim kultywowanie i popularyzacja tradycji lokalnych oraz rękodzieła ludowego. Ocenie podlegały walory estetyczne, zastosowana technika oraz użyty materiał. Termin składania prac minął 10 sierpnia br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 11 sierpnia. Tegoroczna edycja konkursu stała na wysokim poziomie. Misternie wykonane wieńce to bez wątpienia prawdziwe dzieła sztuki wieńczące okres tegorocznych żniw. Zdjęcia z wydarzenia         Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 23.08.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe