temperatura: 5°C
wiatr: 12,2 km/h
opady: 0,0 mm

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ujściu Jezuickim

11 września 2022 roku w Ujściu Jezuickim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Na starcie stanęło 13 drużyn, w tym dwie kobiece. Druhny i druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych mieli do pokonania sztafetę pożarniczą 7 x 50 m z przeszkodami, a także ćwiczenia bojowe. Suma czasów z tych dwóch konkurencji zadecydowała o z ostatecznym zajęciu miejsca w strażackich zmaganiach.

W klasyfikacji drużyn męskich I miejsce na podium wywalczyła Ochotnicza Straż Pożarna z Olesna, a kobiet Ochotnicza Straż Pożarna z Kanny. To te jednostki będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz czeki na zakup sprzętu do działań ratowniczo – gaśniczych.

11. OSP Gręboszów

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Gręboszowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Oddział Powiatowy ZOSP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zawody wsparło finansowo Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, a o poczęstunek dla braci strażackiej zadbały panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Gręboszów.

Wprowadzenie: Karol Mikos 20.09.2022 r.

11 września 2022 roku w Ujściu Jezuickim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Na starcie stanęło 13 drużyn, w tym dwie kobiece. Druhny i druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych mieli do pokonania sztafetę pożarniczą 7 x 50 m z przeszkodami, a także ćwiczenia bojowe. Suma czasów z tych dwóch konkurencji zadecydowała o z ostatecznym zajęciu miejsca w strażackich zmaganiach. W klasyfikacji drużyn męskich I miejsce na podium wywalczyła Ochotnicza Straż Pożarna z Olesna, a kobiet Ochotnicza Straż Pożarna z Kanny. To te jednostki będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich. Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz czeki na zakup sprzętu do działań ratowniczo – gaśniczych.   Ostateczna kwalifikacja: Kobiece drużyny pożarnicze : OSP Kanna OSP Smęgorzów Męskie drużyny pożarnicze: OSP Olesno OSP Ujście Jezuickie OSP Nieczajna Górna OSP Smęgorzów OSP Wola Mędrzechowska OSP Kanna OSP Świebodzin OSP Bolesław OSP Szczucin OSP Szarwark OSP Gręboszów Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Gręboszowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Oddział Powiatowy ZOSP w Dąbrowie Tarnowskiej. Zawody wsparło finansowo Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, a o poczęstunek dla braci strażackiej zadbały panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Gręboszów. Zdjęcia z wydarzenia   Wprowadzenie: Karol Mikos 20.09.2022 r.