Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
27 listopada
temperatura: 5°C
wiatr: 3,6 km/h
opady: 0,0 mm

Zmarł ksiądz Marian Kujda wieloletni proboszcz parafii w Borusowej

17 października 2022 roku zmarł ksiądz Marian Kujda wieloletni proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej. Duchowny odszedł w wieku 63 lat. Posługę w parafii sprawował przez 13 lat.

Uroczyste wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła parafialnego w Borusowej w czwartek 20 października 2022 roku o godzinie 16:00, gdzie zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego kapłana. Czuwanie potrwa do godz. 21:00.

W piątek 21 października czuwanie rozpocznie się o godz. 8:00, natomiast msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona godz. 13:00, po której ciało Księdza Mariana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. mgr Marian Kujda urodził się 15 sierpnia 1959 roku w Szkodnej, jako syn Władysława i Janiny z domu Świerad. Pochodził z parafii Zagorzyce. Egzamin dojrzałości złożył w 1978 roku w Sędziszowie Małopolskim. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 27 maja 1984 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Łęki Górne (od 26 czerwca 1984 roku), Sobolów (od 12 sierpnia 1987 roku), Nowe Rybie (od 23 sierpnia 1989 roku), Wadowice Dolne (od 30 czerwca 1992 roku), Podgrodzie (od 27 sierpnia 1994 roku), Mielec – Ducha Świętego (od 26 sierpnia 1995 roku), Tarnów – Najświętszego Serca Pana Jezusa (od 1 sierpnia 1996 roku do 1 lutego 2002 roku) i Łososina Górna (od 1 września 2005 roku do 13 sierpnia 2009 roku).

W dniu 2 lutego 2002 roku został mianowany administratorem, a w dniu 15 września 2003 roku proboszczem parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wierchomli Wielkiej. Urząd proboszcza parafii Wierchomla Wielka pełnił do 31 marca 2005 roku. Ponadto sprawował obowiązki wicenotariusza do spraw łączności internetowej oraz dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Piwniczna. Z dniem 14 sierpnia 2009 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Żabno.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

17 października 2022 roku zmarł ksiądz Marian Kujda wieloletni proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej. Duchowny odszedł w wieku 63 lat. Posługę w parafii sprawował przez 13 lat. Uroczyste wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła parafialnego w Borusowej w czwartek 20 października 2022 roku o godzinie 16:00, gdzie zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego kapłana. Czuwanie potrwa do godz. 21:00. W piątek 21 października czuwanie rozpocznie się o godz. 8:00, natomiast msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona godz. 13:00, po której ciało Księdza Mariana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. Ks. mgr Marian Kujda urodził się 15 sierpnia 1959 roku w Szkodnej, jako syn Władysława i Janiny z domu Świerad. Pochodził z parafii Zagorzyce. Egzamin dojrzałości złożył w 1978 roku w Sędziszowie Małopolskim. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 27 maja 1984 roku, w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Łęki Górne (od 26 czerwca 1984 roku), Sobolów (od 12 sierpnia 1987 roku), Nowe Rybie (od 23 sierpnia 1989 roku), Wadowice Dolne (od 30 czerwca 1992 roku), Podgrodzie (od 27 sierpnia 1994 roku), Mielec – Ducha Świętego (od 26 sierpnia 1995 roku), Tarnów – Najświętszego Serca Pana Jezusa (od 1 sierpnia 1996 roku do 1 lutego 2002 roku) i Łososina Górna (od 1 września 2005 roku do 13 sierpnia 2009 roku). W dniu 2 lutego 2002 roku został mianowany administratorem, a w dniu 15 września 2003 roku proboszczem parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wierchomli Wielkiej. Urząd proboszcza parafii Wierchomla Wielka pełnił do 31 marca 2005 roku. Ponadto sprawował obowiązki wicenotariusza do spraw łączności internetowej oraz dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Piwniczna. Z dniem 14 sierpnia 2009 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Żabno. Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe