Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
12 czerwca
temperatura: 14°C
wiatr: 5,0 km/h
opady: 0,0 mm

Składanie wniosków o preferencyjny zakup węgla

Wójt Gminy Gręboszów informuje mieszkańców o potwierdzeniu udziału Gminy Gręboszów w procesie dystrybucji węgla, zgodnie z założeniami ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Mieszkańcy Gminy Gręboszów od poniedziałku 7 listopada mogą składać wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego. Wnioski będą podlegały weryfikacji – węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego. Dlatego wymaga się aby wnioski o zakup węgla składały osoby, które otrzymały dodatek węglowy.

Termin złożenia wniosku o zakup węgla upływa w dniu 15 listopada 2022 r.

Z przepisów ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych wynika, że gospodarstwa domowe, które nabyły węgiel na sezon grzewczy 2022/2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę, w ilości 3 ton, nie mają prawa do zakupu węgla po preferencyjnej cenie.

Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r. Rodzaj i jakość paliwa stałego będzie zależna od dostępności u podmiotów wprowadzających do obrotu.

Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego złożyć można:

  • pisemnie w Urzędzie Gminy Gręboszów, Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pok. Nr 1

lub

  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (wówczas należy opatrzyć je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego).

Dodatkowe informacje można uzyskać w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pok. Nr 1, tel. 14 6416002 w. 23.

Dystrybucja węgla powierzona zostanie lokalnemu przedsiębiorcy posiadającemu zaplecze umożliwiające sprawną dystrybucję węgla, o czym będziemy informować.

 

Wprowadzenie: Karol Mikos 09.11.2022 r.

Wójt Gminy Gręboszów informuje mieszkańców o potwierdzeniu udziału Gminy Gręboszów w procesie dystrybucji węgla, zgodnie z założeniami ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Mieszkańcy Gminy Gręboszów od poniedziałku 7 listopada mogą składać wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego. Wnioski będą podlegały weryfikacji – węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego. Dlatego wymaga się aby wnioski o zakup węgla składały osoby, które otrzymały dodatek węglowy. Termin złożenia wniosku o zakup węgla upływa w dniu 15 listopada 2022 r. Z przepisów ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych wynika, że gospodarstwa domowe, które nabyły węgiel na sezon grzewczy 2022/2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę, w ilości 3 ton, nie mają prawa do zakupu węgla po preferencyjnej cenie. Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r. Rodzaj i jakość paliwa stałego będzie zależna od dostępności u podmiotów wprowadzających do obrotu. Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego złożyć można: pisemnie w Urzędzie Gminy Gręboszów, Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pok. Nr 1 lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (wówczas należy opatrzyć je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego). Dodatkowe informacje można uzyskać w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pok. Nr 1, tel. 14 6416002 w. 23. Dystrybucja węgla powierzona zostanie lokalnemu przedsiębiorcy posiadającemu zaplecze umożliwiające sprawną dystrybucję węgla, o czym będziemy informować. Pliki do pobrania Pobierz plik Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego.docx Pobierz plik Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego.pdf   Wprowadzenie: Karol Mikos 09.11.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe