Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Friday
9 czerwca
temperatura: 16°C
wiatr: 9,3 km/h
opady: 0,0 mm

Ambasador Republiki Chorwacji w gminie Gręboszów

W niedzielę, 13 listopada br. Tomislaw Vidošević, Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce oraz Paweł Włodarczyk, Konsul Honorowy Republiki Chorwacji odwiedzili gminę Gręboszów. Wizyta rozpoczęła się od uroczystej Mszy świętej o godz. 12.00 w kościele pw. WNMP w Gręboszowie. Eucharystii, w intencji żołnierzy poległych podczas I wojny światowej, przewodniczył ks. Stanisław Staśko który wygłosił też kazanie. Pod koniec mszy, do jej uczestników zwrócił się także Ambasador Republiki Chorwacji. Zaraz po mszy świętej delegacja chorwackiej ambasady, przedstawiciele władzy samorządowej oraz zaproszeni goście udali się na cmentarz wojenny w Ujściu Jezuickim, aby złożyć symboliczne wieńce i wiązanki na mogiłach poległych 133 chorwackich żołnierzy.

Było to kolejne spotkanie polsko-chorwackie na cmentarzu w Ujściu Jezuickim, po pierwszym które miało miejsce 2 listopada 2014 roku, a było zainicjowane przez ówczesną Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce, dr Andrea Bekić.

W tegorocznych uroczystościach wzięli udział m.in.: Tomislaw Vidošević – Ambasador Republiki Chorwacji, Paweł Włodarczyk – Konsul Honorowy Republiki Chorwacji, Krzysztof Gil – Wójt Gminy Gręboszów, Marek Mosio – przewodniczący Rady Gminy Gręboszów, Zdzisław Kogut – zastępca Wójta gminy, Sebastian Kądzielawa – radny Rady Powiatu, Katarzyna Czupryna i Edyta Dąbroś – wiceprzewodniczące Rady Gminy Gręboszów, radni Rady Gminy Gręboszów, Jerzy Misterka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, Wiesław Lizak – dyr. GCKiCz w Gręboszowie oraz liczne grono mieszkańców gminy.

Po oficjalnych uroczystościach przedstawiciele delegacji chorwackiej i zaproszeni goście udali się do miejscowej remizy OSP na poczęstunek. Wizyta przedstawicieli Republiki Chorwacji była również doskonałą okazją do wspólnych rozmów na temat przebiegu i kontynuacji wielowymiarowej współpracy i partnerstwa pomiędzy obu zaprzyjaźnionymi stronami.

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak, Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Karol Mikos 16.11.2022 r.

W niedzielę, 13 listopada br. Tomislaw Vidošević, Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce oraz Paweł Włodarczyk, Konsul Honorowy Republiki Chorwacji odwiedzili gminę Gręboszów. Wizyta rozpoczęła się od uroczystej Mszy świętej o godz. 12.00 w kościele pw. WNMP w Gręboszowie. Eucharystii, w intencji żołnierzy poległych podczas I wojny światowej, przewodniczył ks. Stanisław Staśko który wygłosił też kazanie. Pod koniec mszy, do jej uczestników zwrócił się także Ambasador Republiki Chorwacji. Zaraz po mszy świętej delegacja chorwackiej ambasady, przedstawiciele władzy samorządowej oraz zaproszeni goście udali się na cmentarz wojenny w Ujściu Jezuickim, aby złożyć symboliczne wieńce i wiązanki na mogiłach poległych 133 chorwackich żołnierzy. Było to kolejne spotkanie polsko-chorwackie na cmentarzu w Ujściu Jezuickim, po pierwszym które miało miejsce 2 listopada 2014 roku, a było zainicjowane przez ówczesną Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce, dr Andrea Bekić. W tegorocznych uroczystościach wzięli udział m.in.: Tomislaw Vidošević – Ambasador Republiki Chorwacji, Paweł Włodarczyk – Konsul Honorowy Republiki Chorwacji, Krzysztof Gil – Wójt Gminy Gręboszów, Marek Mosio – przewodniczący Rady Gminy Gręboszów, Zdzisław Kogut – zastępca Wójta gminy, Sebastian Kądzielawa – radny Rady Powiatu, Katarzyna Czupryna i Edyta Dąbroś – wiceprzewodniczące Rady Gminy Gręboszów, radni Rady Gminy Gręboszów, Jerzy Misterka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, Wiesław Lizak – dyr. GCKiCz w Gręboszowie oraz liczne grono mieszkańców gminy. Po oficjalnych uroczystościach przedstawiciele delegacji chorwackiej i zaproszeni goście udali się do miejscowej remizy OSP na poczęstunek. Wizyta przedstawicieli Republiki Chorwacji była również doskonałą okazją do wspólnych rozmów na temat przebiegu i kontynuacji wielowymiarowej współpracy i partnerstwa pomiędzy obu zaprzyjaźnionymi stronami.   Zdjęcia z wydarzenia   Opracowanie: Wiesław Lizak, Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Karol Mikos 16.11.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe