Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
16 kwietnia
temperatura: 11°C
wiatr: 15,2 km/h
opady: 0,0 mm

Nawigator legislacyjny dla NGO

Naszym celem jest obserwowanie dynamicznie zmieniającego się otoczenia prawnego organizacji pozarządowych w Polsce.

Wiemy, że sprawne zarządzanie w trzecim sektorze może być trudne, dlatego stworzyliśmy program monitoringu legislacyjnego. Przyglądamy się wszelkim zmianom prawnym, które pośrednio lub bezpośrednio dotyczą organizacji pozarządowych. Zebrane informacje wysyłamy raz w miesiącu w postaci darmowego newslettera do wszystkich zainteresowanych organizacji. Zależy nam, aby nasze analizy, porady i rekomendacje docierały do jak najszerszego grona, szczególnie do Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji z mniejszych miejscowości.

W ciągu naszej półrocznej pracy, udało nam się opublikować 9 artykułów, w których nasi eksperci opisali skutki wprowadzonych regulacji, takich jak ustawa o ekonomii społecznej i ustawa o fundacji rodzinnej. Wysłaliśmy także 5 newsletterów, ich treść można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że tak przygotowany nawigator stanie się realnym wsparciem, dla osób starających się działać społecznie nawet w najmniejszych miejscowościach i pomoże im uniknąć komplikacji związanych z trudną działką legislacji, która często jest największym wyzwaniem dla zapalonych społeczników.

 

 

Nawigator legislacyjny

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.03.2023 r.

Naszym celem jest obserwowanie dynamicznie zmieniającego się otoczenia prawnego organizacji pozarządowych w Polsce. Wiemy, że sprawne zarządzanie w trzecim sektorze może być trudne, dlatego stworzyliśmy program monitoringu legislacyjnego. Przyglądamy się wszelkim zmianom prawnym, które pośrednio lub bezpośrednio dotyczą organizacji pozarządowych. Zebrane informacje wysyłamy raz w miesiącu w postaci darmowego newslettera do wszystkich zainteresowanych organizacji. Zależy nam, aby nasze analizy, porady i rekomendacje docierały do jak najszerszego grona, szczególnie do Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji z mniejszych miejscowości. W ciągu naszej półrocznej pracy, udało nam się opublikować 9 artykułów, w których nasi eksperci opisali skutki wprowadzonych regulacji, takich jak ustawa o ekonomii społecznej i ustawa o fundacji rodzinnej. Wysłaliśmy także 5 newsletterów, ich treść można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że tak przygotowany nawigator stanie się realnym wsparciem, dla osób starających się działać społecznie nawet w najmniejszych miejscowościach i pomoże im uniknąć komplikacji związanych z trudną działką legislacji, która często jest największym wyzwaniem dla zapalonych społeczników.           Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.03.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe