Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
12 czerwca
temperatura: 14°C
wiatr: 5,0 km/h
opady: 0,0 mm

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24

Po ponad dwumiesięcznym okresie odpoczynku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gręboszowie wrócili do zajęć szkolnych. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2023/24 odbyła się 4 września br. Poprzedziła ją msza św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, w intencji uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Eucharystię sprawował ks. Wojciech Maślanka, proboszcz parafii Borusowa.

Punktualnie o godz. 9.00 dyrektor szkoły Jerzy Misterka wraz z gronem pedagogicznym, władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi powitał wszystkich uczniów, którzy będą teraz uczęszczać do placówki. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w klasie pierwszej. W związku z przypadającą 84 rocznicą wybuchu II wojny światowej, dyrektor przypomniał o tragicznych wydarzeniach z tego okresu. Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem majora Henryka Sucharskiego.

Również wójt gminy Krzysztof Gil – w swoim wystąpieniu –  nawiązał do tragicznych wydarzeń z przed 84 laty. Wszystkim uczniom w nadchodzącym roku szkolnym życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń.

Na zakończenie uroczystego apelu, dyrektor szkoły przedstawił klasom ich nowych wychowawców.

Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie.

Uczniom oraz nauczycielom życzymy owocnej pracy.

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Karol Mikos 05.09.2023 r.

Po ponad dwumiesięcznym okresie odpoczynku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gręboszowie wrócili do zajęć szkolnych. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2023/24 odbyła się 4 września br. Poprzedziła ją msza św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, w intencji uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Eucharystię sprawował ks. Wojciech Maślanka, proboszcz parafii Borusowa. Punktualnie o godz. 9.00 dyrektor szkoły Jerzy Misterka wraz z gronem pedagogicznym, władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi powitał wszystkich uczniów, którzy będą teraz uczęszczać do placówki. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w klasie pierwszej. W związku z przypadającą 84 rocznicą wybuchu II wojny światowej, dyrektor przypomniał o tragicznych wydarzeniach z tego okresu. Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem majora Henryka Sucharskiego. Również wójt gminy Krzysztof Gil – w swoim wystąpieniu –  nawiązał do tragicznych wydarzeń z przed 84 laty. Wszystkim uczniom w nadchodzącym roku szkolnym życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń. Na zakończenie uroczystego apelu, dyrektor szkoły przedstawił klasom ich nowych wychowawców. Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie. Uczniom oraz nauczycielom życzymy owocnej pracy. Zdjęcia z wydarzenia     Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Karol Mikos 05.09.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe