Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
6 października
temperatura: 14°C
wiatr: 15,3 km/h
opady: 0,0 mm

BOŻE CIAŁO W PARAFII GRĘBOSZÓW

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywana Bożym Ciałem to jedna z najważniejszych uroczystości w kościele katolickim, kiedy to wierni w radosnej Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy publicznie wyznają swoją wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W parafii pw. WNMP w Gręboszowie 26 maja br. o godz. 10.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks. dr Ryszard Banach w koncelebrze ks. proboszcza Wiesława Babiarza i ks. Jana Lizaka. Po Mszy Świętej odbyła się Procesja Eucharystyczna ulicami Gręboszowa do czterech pięknie przygotowanych ołtarzy polowych. Uczestniczyli w niej: księża, ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci w strojach pierwszokomunijnych sypiące kwiaty, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej, parafianie i goście. W tym wyjątkowym dniu domy na trasie procesji były udekorowane emblematami i obrazami religijnymi.

Tradycją stało się już to, że ołtarze w Gręboszowie wykonują poszczególne sołectwa wchodzące w skład parafii. W tym roku przygotowały je sołectwa: Karsy, Okręg, Wola Gręboszowska, Zawierzbie. Pierwszy z nich został zbudowany przy budynku poczty, drugi przed budynkiem Urzędu Gminy, trzeci przy budynku dawnej apteki, zaś czwarty przy budynku Przedszkola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 31.05.2016 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywana Bożym Ciałem to jedna z najważniejszych uroczystości w kościele katolickim, kiedy to wierni w radosnej Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy publicznie wyznają swoją wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W parafii pw. WNMP w Gręboszowie 26 maja br. o godz. 10.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks. dr Ryszard Banach w koncelebrze ks. proboszcza Wiesława Babiarza i ks. Jana Lizaka. Po Mszy Świętej odbyła się Procesja Eucharystyczna ulicami Gręboszowa do czterech pięknie przygotowanych ołtarzy polowych. Uczestniczyli w niej: księża, ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci w strojach pierwszokomunijnych sypiące kwiaty, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej, parafianie i goście. W tym wyjątkowym dniu domy na trasie procesji były udekorowane emblematami i obrazami religijnymi. Tradycją stało się już to, że ołtarze w Gręboszowie wykonują poszczególne sołectwa wchodzące w skład parafii. W tym roku przygotowały je sołectwa: Karsy, Okręg, Wola Gręboszowska, Zawierzbie. Pierwszy z nich został zbudowany przy budynku poczty, drugi przed budynkiem Urzędu Gminy, trzeci przy budynku dawnej apteki, zaś czwarty przy budynku Przedszkola.     Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 31.05.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe