Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
7 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 10,2 km/h
opady: 0,0 mm

Cudowna Moc Bukietów

Według starego zwyczaju 15. Sierpnia, na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca.

Ten piękny polski zwyczaj przypomina starszym i uczy młodych, że na łąkach i w ogrodach rosną wspaniałe zioła, które stosować można jako przyprawy w kuchni, oraz w ziołolecznictwie. Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. Bajecznie kolorowe, pachnące kompozycje pobudzają wyobraźnię.

Instytut Dziedzictwa ogłasza IV edycję konkursu „Cudowna Moc Bukietów”. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego województwa oraz turyści. Nie ma ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15. sierpnia 2013 r. na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie.

Bukiety konkursowe ocenianie będą w trzech kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny;

Bukiet Miejski oraz Mały Bukiet – konkurs dla dzieci.

Instytut Dziedzictwa wraz z Muzeum Farmacji UJ zaprasza również na warsztaty zielarskie. Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronach www.instytutdziedzictwa.pl.

Zachęcamy wszystkich do przyrodniczej wycieczki po małopolskich łąkach. Zachęcamy do udziału we wspaniałej przygodzie.

files/pliki/aktualnosci/2013/08sierpien/Cudowna Moc Bukietow/Bukiet 2013 Plakat KrakAlw.jpg

 

 

Wprowadzenie: M. Janowiec 05.08.2013 r.

Według starego zwyczaju 15. Sierpnia, na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca. Ten piękny polski zwyczaj przypomina starszym i uczy młodych, że na łąkach i w ogrodach rosną wspaniałe zioła, które stosować można jako przyprawy w kuchni, oraz w ziołolecznictwie. Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. Bajecznie kolorowe, pachnące kompozycje pobudzają wyobraźnię. Instytut Dziedzictwa ogłasza IV edycję konkursu „Cudowna Moc Bukietów”. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego województwa oraz turyści. Nie ma ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15. sierpnia 2013 r. na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie. Bukiety konkursowe ocenianie będą w trzech kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny; Bukiet Miejski oraz Mały Bukiet – konkurs dla dzieci. Instytut Dziedzictwa wraz z Muzeum Farmacji UJ zaprasza również na warsztaty zielarskie. Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronach www.instytutdziedzictwa.pl. Zachęcamy wszystkich do przyrodniczej wycieczki po małopolskich łąkach. Zachęcamy do udziału we wspaniałej przygodzie.     Wprowadzenie: M. Janowiec 05.08.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe