Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Friday
19 kwietnia
temperatura: 3°C
wiatr: 12,3 km/h
opady: 0,0 mm

ĆWICZENIA RATOWNICZO-GAŚNICZE W GRĘBOSZOWIE

W piątek, 22 września 2017 r. na terenie Zakładu Produkcyjnego „Vivento” w Gręboszowie odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze sił i środków powiatu dąbrowskiego. Przedsiębiorstwo to jest obecnie największym zakładem produkcyjnym na terenie naszej gminy. Jego korzenie sięgają prawie 30-letniej tradycji firmy „Sękpol”, która może pochwalić się jednymi z najsolidniej wykonanych drzwi nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Tematem tegorocznych ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych oraz budowa zaopatrzenia wodnego podczas pożaru na terenie przedsiębiorstwa przez siły i środki Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie, wydzielonych SIS odwodów operacyjnych COO i WOO oraz OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu.

Głównym celem ćwiczeń było przede wszystkim zapoznanie strażaków i wszystkich uczestniczących w ćwiczeniach służb z problemami i zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas pożarów na terenie hali magazynowej Firmy Vivento, koordynacja współdziałania jednostek ochrony przeciwpożarowej Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego oraz sprawdzenie Powiatowego Planu Ratowniczego. W ćwiczeniach zaplanowano udział sił i środków Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, wydzielonych sił i środków WOO i COO woj. Małopolskiego, jednostek OSP z KSRG powiatu dąbrowskiego, wydzielonych sił i środków Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie oraz podmiotów współdziałających tj. Policji, Pogotowia Energetycznego, Pogotowia Gazowego, Inspektora Nadzoru Budowlanego, a także przedstawiciela Urzędu Gminy Gręboszów. Dzięki tego typu ćwiczeniom można doskonalić funkcjonowanie systemu ratowniczo-gaśniczego, usprawnić działanie i koordynację poszczególnych służb uczestniczących w akcji, ustalić zakres odpowiedzialności i utrwalić system dowodzenia w sytuacjach kryzysowych.

Po zakończeniu ćwiczeń głos zabrał bryg. Krzysztof Kolarczyk- zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, który przedstawił raport podsumowujący ćwiczenia. Wizytacji ćwiczeń dokonał nadbryg. Stanisław Nowak Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, który na zakończenie podziękował wszystkim strażakom biorącym udział w akcji, dokonał krótkiej oceny przebiegu ćwiczeń oraz podsumował organizację całego przedsięwzięcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.09.2017 r.

W piątek, 22 września 2017 r. na terenie Zakładu Produkcyjnego „Vivento” w Gręboszowie odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze sił i środków powiatu dąbrowskiego. Przedsiębiorstwo to jest obecnie największym zakładem produkcyjnym na terenie naszej gminy. Jego korzenie sięgają prawie 30-letniej tradycji firmy „Sękpol”, która może pochwalić się jednymi z najsolidniej wykonanych drzwi nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Tematem tegorocznych ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych oraz budowa zaopatrzenia wodnego podczas pożaru na terenie przedsiębiorstwa przez siły i środki Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie, wydzielonych SIS odwodów operacyjnych COO i WOO oraz OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu. Głównym celem ćwiczeń było przede wszystkim zapoznanie strażaków i wszystkich uczestniczących w ćwiczeniach służb z problemami i zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas pożarów na terenie hali magazynowej Firmy Vivento, koordynacja współdziałania jednostek ochrony przeciwpożarowej Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego oraz sprawdzenie Powiatowego Planu Ratowniczego. W ćwiczeniach zaplanowano udział sił i środków Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, wydzielonych sił i środków WOO i COO woj. Małopolskiego, jednostek OSP z KSRG powiatu dąbrowskiego, wydzielonych sił i środków Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie oraz podmiotów współdziałających tj. Policji, Pogotowia Energetycznego, Pogotowia Gazowego, Inspektora Nadzoru Budowlanego, a także przedstawiciela Urzędu Gminy Gręboszów. Dzięki tego typu ćwiczeniom można doskonalić funkcjonowanie systemu ratowniczo-gaśniczego, usprawnić działanie i koordynację poszczególnych służb uczestniczących w akcji, ustalić zakres odpowiedzialności i utrwalić system dowodzenia w sytuacjach kryzysowych. Po zakończeniu ćwiczeń głos zabrał bryg. Krzysztof Kolarczyk- zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, który przedstawił raport podsumowujący ćwiczenia. Wizytacji ćwiczeń dokonał nadbryg. Stanisław Nowak Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, który na zakończenie podziękował wszystkim strażakom biorącym udział w akcji, dokonał krótkiej oceny przebiegu ćwiczeń oraz podsumował organizację całego przedsięwzięcia.     Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.09.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe