Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
24 lipca
temperatura: 17°C
wiatr: 13,2 km/h
opady: 1,8 mm

Decyzje rządowe w walce z koronawirusem

Jak ogłosił dzisiaj premier wraz z ministrami na wspólnej konferencji, od czwartku, 12 marca w placówkach oświatowych w Polsce nie będą odbywać się żadne zajęcia. Dotyczy to przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i wyższych.

W czwartek i piątek nie będzie już lekcji i zajęć, jednak placówki oświatowe pozostaną jeszcze otwarte, a nauczyciele będą zapewniali opiekę nad dziećmi. Premier zaapelował jednak do rodziców, żeby już od czwartku, jeśli mają taką możliwość, powstrzymali się od posyłania dzieci do szkół.

Od poniedziałku, 16 marca szkoły będą już zamknięte. Zamknięcie placówek oświatowych potrwa co najmniej do 25 marca włącznie. Dotyczy to również szkół niepublicznych.

Od czwartku, 12 marca zamknięte będą również wszystkie kina, teatry, opery, filharmonie i muzea. Potrwa to do 25 marca włącznie.

Od poniedziałku, 16 marca zamknięte będą również wszystkie żłobki i kluby dziecięce w Polsce. W niektórych sytuacjach mogą być one zamknięte już nawet od czwartku, 12 marca.

Na mocy specustawy dotyczącej koronawirusa rodzicom dzieci do lat ośmiu przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni, finansowany z budżetu państwa. Aby go uzyskać, nie jest potrzebne zaświadczenie lekarskie. Wystarczy wypełnienie oświadczenia dostępnego na stronie ZUS-u i zaniesienie go pracodawcy.

Zasiłek może otrzymać zarówno matka, jak i ojciec dziecka, jednak nie oboje z nich. Zasiłek nie przysługuje rodzicom dzieci powyżej 8. roku życia.

Minister zdrowia podkreślił, że nie ma w tej chwili zagrożenia epidemiologicznego w polskich szkołach, a wprowadzane środki mają charakter prewencji.

 

 

 

 

 

Jak ogłosił dzisiaj premier wraz z ministrami na wspólnej konferencji, od czwartku, 12 marca w placówkach oświatowych w Polsce nie będą odbywać się żadne zajęcia. Dotyczy to przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i wyższych. W czwartek i piątek nie będzie już lekcji i zajęć, jednak placówki oświatowe pozostaną jeszcze otwarte, a nauczyciele będą zapewniali opiekę nad dziećmi. Premier zaapelował jednak do rodziców, żeby już od czwartku, jeśli mają taką możliwość, powstrzymali się od posyłania dzieci do szkół. Od poniedziałku, 16 marca szkoły będą już zamknięte. Zamknięcie placówek oświatowych potrwa co najmniej do 25 marca włącznie. Dotyczy to również szkół niepublicznych. Od czwartku, 12 marca zamknięte będą również wszystkie kina, teatry, opery, filharmonie i muzea. Potrwa to do 25 marca włącznie. Od poniedziałku, 16 marca zamknięte będą również wszystkie żłobki i kluby dziecięce w Polsce. W niektórych sytuacjach mogą być one zamknięte już nawet od czwartku, 12 marca. Na mocy specustawy dotyczącej koronawirusa rodzicom dzieci do lat ośmiu przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni, finansowany z budżetu państwa. Aby go uzyskać, nie jest potrzebne zaświadczenie lekarskie. Wystarczy wypełnienie oświadczenia dostępnego na stronie ZUS-u i zaniesienie go pracodawcy. Zasiłek może otrzymać zarówno matka, jak i ojciec dziecka, jednak nie oboje z nich. Zasiłek nie przysługuje rodzicom dzieci powyżej 8. roku życia. Minister zdrowia podkreślił, że nie ma w tej chwili zagrożenia epidemiologicznego w polskich szkołach, a wprowadzane środki mają charakter prewencji.          
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe