Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Friday
19 kwietnia
temperatura: 3°C
wiatr: 12,3 km/h
opady: 0,0 mm

Demontaż wyrobów zawierających azbest – ostatni rok projektu!

Wójt Gminy Gręboszów przypomina mieszkańcom, że 2016 rok jest ostatnim rokiem realizacji projektu pn: „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Celem, realizowanego od 4 lat projektu przez 69 gmin województwa małopolskiego, jest wyeliminowanie pokryć dachowych z materiałów zawierających azbest oraz innych odpadów zawierających azbest.

W ramach projektu realizowane są m.in. następujące działania:

  • demontaż pokryć dachowych wykonanych z elementów zawierających azbest,

  • zbiórka zdemontowanych wcześniej pokryć dachowych zawierających azbest i zalegających na posesjach,

  • transport zdemontowanych pokryć na składowisko,

  • składowanie odpadów na odpowiednio przygotowanych składowiskach,

Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy w 85% i Gminy biorące udział w projekcie w 15%. Beneficjent ostateczny (mieszkaniec) nie ponosi żadnych kosztów związanych z demontażem, transportem i utylizacją azbestu.

Ze względu na korzystne finansowanie projektu apeluję do wszystkich mieszkańców posiadających azbest, którzy mają zamiar dokonać demontażu, lub którzy posiadają gruz azbestowy o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Gręboszów w celu sporządzenia dokumentacji (zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych, wniosek, umowa itp.) koniecznej do uzyskania dofinansowania. Termin zakończenia projektu upływa w dniu 31 października 2016 r. dlatego proszę o wcześniejszy kontakt z UG Gręboszów, przynajmniej do końca sierpnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące projektu można uzyskać u koordynatora projektu P. Mieczysława Mamulskiego w Urzędzie Gminy Gręboszów, pokój nr 1 oraz pod numerem telefonu 14 6416002 w. 23.

 

Gręboszów, dnia 14 czerwca 2016 r.

 

 

Wójt               

(-) mgr Krystyna Świętek

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wójt Gminy Gręboszów przypomina mieszkańcom, że 2016 rok jest ostatnim rokiem realizacji projektu pn: „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Celem, realizowanego od 4 lat projektu przez 69 gmin województwa małopolskiego, jest wyeliminowanie pokryć dachowych z materiałów zawierających azbest oraz innych odpadów zawierających azbest. W ramach projektu realizowane są m.in. następujące działania: demontaż pokryć dachowych wykonanych z elementów zawierających azbest, zbiórka zdemontowanych wcześniej pokryć dachowych zawierających azbest i zalegających na posesjach, transport zdemontowanych pokryć na składowisko, składowanie odpadów na odpowiednio przygotowanych składowiskach, Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy w 85% i Gminy biorące udział w projekcie w 15%. Beneficjent ostateczny (mieszkaniec) nie ponosi żadnych kosztów związanych z demontażem, transportem i utylizacją azbestu. Ze względu na korzystne finansowanie projektu apeluję do wszystkich mieszkańców posiadających azbest, którzy mają zamiar dokonać demontażu, lub którzy posiadają gruz azbestowy o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Gręboszów w celu sporządzenia dokumentacji (zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych, wniosek, umowa itp.) koniecznej do uzyskania dofinansowania. Termin zakończenia projektu upływa w dniu 31 października 2016 r. dlatego proszę o wcześniejszy kontakt z UG Gręboszów, przynajmniej do końca sierpnia 2016 r. Wszelkie informacje dotyczące projektu można uzyskać u koordynatora projektu P. Mieczysława Mamulskiego w Urzędzie Gminy Gręboszów, pokój nr 1 oraz pod numerem telefonu 14 6416002 w. 23.   Gręboszów, dnia 14 czerwca 2016 r.     Wójt                (-) mgr Krystyna Świętek             Opracowanie: Mieczysław Mamulski
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe