Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
wtorek
4 października
temperatura: 10°C
wiatr: 11,8 km/h
opady: 0,0 mm

FC Blokersi najlepsi w powiecie

21 lipca 2016 r. na obiekcie ORLIK w Gręboszowie odbyły się eliminacje powiatowe turnieju piłki nożnej pod nazwą „Wakacje z Piłką Nożną 2016”. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00. W rozgrywkach wzięło udział siedem drużyn tj.:

  1. „FC Blokersi” z Dąbrowy Tarnowskiej,
  2. „Wisła” Borusowa,
  3. „Wisła” Szczucin,
  4. „Wolkuzie” z Bolesławia,
  5. „FC Piątka” z Radgoszczy,
  6. „Iskra” Olesno
  7. Mędrzechów.

W losowaniu wyłoniono dwie grupy w których zespoły rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze drużyny z grupy „A” i „B” grały ze sobą w półfinałach. W pierwszym meczu zagrały zespoły: Wolkuzie i FC Blokersi a w drugim: Wisła Borusowa i Wisła Szczucin. FC Blokersi pewnie wygrali swój mecz półfinałowy 3:1 zaś drugim finalistą została drużyna Wisły Borusowa, która dopiero w rzutach karnych zapewniła sobie miejsce w finale. Rozegrano spotkanie  o 5 miejsce w którym „Iskra” Olesno pewnie wygrała z zespołem z Mędrzechowa. Drużyny, które przegrały półfinały zagrały o 3 miejsce. W spotkaniu tym zmierzyły się „Wolkuzie” z Wisłą Szczucin. Zespół z gminy Bolesław bez problemu wygrał ze Szczucinem strzelając 5 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Mecz finałowy był bardzo wyrównany, najpierw na prowadzenie wyszli zawodnicy z Borusowej, ale niedługo po tym piłkarze z Dąbrowy zdołali wyrównać z rzutu karnego, a tuż przed końcem strzelić zwycięską bramkę.

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce: „Blokersi” z Dąbrowy Tarnowskiej

II miejsce: „Wisła” Borusowa

III miejsce: „Wolkuzie” z gminy Bolesław

IV miejsce:  „Wisła” Szczucin

V miejsce:  „Iskra” Olesno

VI miejsce: Mędrzechów

VII miejsce: „FC Piątka” Radgoszcz

Do turnieju subregionalnego w Wojniczu zakwalifikowały się dwie drużyny: FC Blokersi” z Dąbrowy Tarnowskiej i „Wisła” Borusowa.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Kaczówka (Wolkuzie) z 10 trafieniami. Organizatorzy wybrali również najlepszego bramkarza, którym został Krystian Starsiak („Wisła” Borusowa).

Drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Najlepszy strzelec oraz bramkarz otrzymali statuetki oraz piłki. Dla uczestników zakupiono napoje, słodycze oraz pizzę. Nagrody zostały ufundowane przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe  w Krakowie oraz przez Wójta Gminy Gręboszów. Nagrody wręczył pracownik Urzędu Gminy Gręboszów Pan Grzegorz Kilian. Mecze sędziował Pan Karol Bil sędzia posiadający uprawnienia nadane przez PZPN. Opiekę medyczną zapewniła Pani Aneta Bociek pielęgniarka Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gręboszowie. Obsługę techniczną zawodów zapewnił Pan Grzegorz Kilian pracownik UG Gręboszów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Grzegorz Kilian

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 27.07.2016 r.

21 lipca 2016 r. na obiekcie ORLIK w Gręboszowie odbyły się eliminacje powiatowe turnieju piłki nożnej pod nazwą „Wakacje z Piłką Nożną 2016”. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00. W rozgrywkach wzięło udział siedem drużyn tj.: „FC Blokersi” z Dąbrowy Tarnowskiej, „Wisła” Borusowa, „Wisła” Szczucin, „Wolkuzie” z Bolesławia, „FC Piątka” z Radgoszczy, „Iskra” Olesno Mędrzechów. W losowaniu wyłoniono dwie grupy w których zespoły rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze drużyny z grupy „A” i „B” grały ze sobą w półfinałach. W pierwszym meczu zagrały zespoły: Wolkuzie i FC Blokersi a w drugim: Wisła Borusowa i Wisła Szczucin. FC Blokersi pewnie wygrali swój mecz półfinałowy 3:1 zaś drugim finalistą została drużyna Wisły Borusowa, która dopiero w rzutach karnych zapewniła sobie miejsce w finale. Rozegrano spotkanie  o 5 miejsce w którym „Iskra” Olesno pewnie wygrała z zespołem z Mędrzechowa. Drużyny, które przegrały półfinały zagrały o 3 miejsce. W spotkaniu tym zmierzyły się „Wolkuzie” z Wisłą Szczucin. Zespół z gminy Bolesław bez problemu wygrał ze Szczucinem strzelając 5 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Mecz finałowy był bardzo wyrównany, najpierw na prowadzenie wyszli zawodnicy z Borusowej, ale niedługo po tym piłkarze z Dąbrowy zdołali wyrównać z rzutu karnego, a tuż przed końcem strzelić zwycięską bramkę. Końcowa klasyfikacja: I miejsce: „Blokersi” z Dąbrowy Tarnowskiej II miejsce: „Wisła” Borusowa III miejsce: „Wolkuzie” z gminy Bolesław IV miejsce:  „Wisła” Szczucin V miejsce:  „Iskra” Olesno VI miejsce: Mędrzechów VII miejsce: „FC Piątka” Radgoszcz Do turnieju subregionalnego w Wojniczu zakwalifikowały się dwie drużyny: FC Blokersi” z Dąbrowy Tarnowskiej i „Wisła” Borusowa. Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Kaczówka (Wolkuzie) z 10 trafieniami. Organizatorzy wybrali również najlepszego bramkarza, którym został Krystian Starsiak („Wisła” Borusowa). Drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Najlepszy strzelec oraz bramkarz otrzymali statuetki oraz piłki. Dla uczestników zakupiono napoje, słodycze oraz pizzę. Nagrody zostały ufundowane przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe  w Krakowie oraz przez Wójta Gminy Gręboszów. Nagrody wręczył pracownik Urzędu Gminy Gręboszów Pan Grzegorz Kilian. Mecze sędziował Pan Karol Bil sędzia posiadający uprawnienia nadane przez PZPN. Opiekę medyczną zapewniła Pani Aneta Bociek pielęgniarka Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gręboszowie. Obsługę techniczną zawodów zapewnił Pan Grzegorz Kilian pracownik UG Gręboszów.     Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Grzegorz Kilian Wprowadzenie: Marcin Janowiec 27.07.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe