Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 16°C
wiatr: 0,9 km/h
opady: 0,0 mm

FESTYN RODZINNY W GMINIE GRĘBOSZÓW

Zwieńczeniem tegorocznego długiego majowego weekendu w gminie Gręboszów był festyn z okazji dnia strażaka połączony ze świętem rodziny. W niedzielne popołudnie, 5 maja br. mieszkańcy naszej gminy, mieli okazję by wspólnie spotkać się i spędzić miło czas na świeżym powietrzu, przy pięknej słonecznej pogodzie. O moc atrakcji i niespodzianek zadbali organizatorzy tego przedsięwzięcia, tj. Urząd Gminy w Gręboszowie, OSP w Ujściu Jezuickim, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Zespół Szkół w Gręboszowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Festyn poprzedziła msza św. o godz. 15.00 w Kościele pw. WNMP w Gręboszowie w intencji strażaków. Zaraz po niej rozpoczęły się uroczystości na scenie letniej w Ujściu Jezuickim od wystąpienia Wójta Gminy Gręboszów Pani Krystyny Świętek – inicjatora tego przedsięwzięcia, która złożyła najlepsze życzenia druhom strażakom i zaprosiła wszystkich przybyłych do wspólnej zabawy. Ponadto odniosła się także do istoty rodziny: „Taki dzień, jak dzisiejszy to wspaniała okazja do zabawy, do odpoczynku, ale również dzień skłaniający do krótkiej refleksji nad tym, że szanująca się rodzina ma w sobie wartości najwyższe i najważniejsze, dzięki którym wychowywane są kolejne pokolenia dobrych i wspaniałych ludzi. Rodzina – to odpowiedzialność, praca, nauka, wychowanie w wierze katolickiej, nauka szacunku dla innych i samego siebie. Umacnianie tych wartości to silne, mocne duchowo i patriotyczne społeczeństwo.”

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, w której wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Gręboszowie, które dedykowały swoje wiersze i piosenki strażakom. Ponadto wszystkim obecnym zaprezentowali się również uczniowie Zespołu Szkół w Gręboszowie pod kierunkiem Pań Sabiny Kuta i Emilii Misterka. Występy zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem widowni, która po występie nagrodziła ich gromkimi brawami.

Przy dźwiękach muzyki zespołu „Impresjon”, działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie, dzieci, młodzież i rodzice mogli wspólnie potańczyć. Zespół wystąpił w składzie: Sylwia Gaweł, Katarzyna Lizak oraz Marek Ciepiela. Nie zabrakło również i słodkich niespodzianek zarówno dla najmłodszych jak i wszystkich, którzy niedzielne popołudnie spędzili na wspólnym święcie rodziny. Ponadto dużą atrakcją były nieodpłatne zjazdy na dmuchanych zjeżdżalniach, kiełbaski z grilla i napoje.

Organizatorzy festynu dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu.

Zwieńczeniem tegorocznego długiego majowego weekendu w gminie Gręboszów był festyn z okazji dnia strażaka połączony ze świętem rodziny. W niedzielne popołudnie, 5 maja br. mieszkańcy naszej gminy, mieli okazję by wspólnie spotkać się i spędzić miło czas na świeżym powietrzu, przy pięknej słonecznej pogodzie. O moc atrakcji i niespodzianek zadbali organizatorzy tego przedsięwzięcia, tj. Urząd Gminy w Gręboszowie, OSP w Ujściu Jezuickim, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Zespół Szkół w Gręboszowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Festyn poprzedziła msza św. o godz. 15.00 w Kościele pw. WNMP w Gręboszowie w intencji strażaków. Zaraz po niej rozpoczęły się uroczystości na scenie letniej w Ujściu Jezuickim od wystąpienia Wójta Gminy Gręboszów Pani Krystyny Świętek – inicjatora tego przedsięwzięcia, która złożyła najlepsze życzenia druhom strażakom i zaprosiła wszystkich przybyłych do wspólnej zabawy. Ponadto odniosła się także do istoty rodziny: „Taki dzień, jak dzisiejszy to wspaniała okazja do zabawy, do odpoczynku, ale również dzień skłaniający do krótkiej refleksji nad tym, że szanująca się rodzina ma w sobie wartości najwyższe i najważniejsze, dzięki którym wychowywane są kolejne pokolenia dobrych i wspaniałych ludzi. Rodzina – to odpowiedzialność, praca, nauka, wychowanie w wierze katolickiej, nauka szacunku dla innych i samego siebie. Umacnianie tych wartości to silne, mocne duchowo i patriotyczne społeczeństwo.” Kolejnym punktem programu była część artystyczna, w której wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Gręboszowie, które dedykowały swoje wiersze i piosenki strażakom. Ponadto wszystkim obecnym zaprezentowali się również uczniowie Zespołu Szkół w Gręboszowie pod kierunkiem Pań Sabiny Kuta i Emilii Misterka. Występy zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem widowni, która po występie nagrodziła ich gromkimi brawami. Przy dźwiękach muzyki zespołu „Impresjon”, działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie, dzieci, młodzież i rodzice mogli wspólnie potańczyć. Zespół wystąpił w składzie: Sylwia Gaweł, Katarzyna Lizak oraz Marek Ciepiela. Nie zabrakło również i słodkich niespodzianek zarówno dla najmłodszych jak i wszystkich, którzy niedzielne popołudnie spędzili na wspólnym święcie rodziny. Ponadto dużą atrakcją były nieodpłatne zjazdy na dmuchanych zjeżdżalniach, kiełbaski z grilla i napoje. Organizatorzy festynu dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu. Zdjęcia z wydarzenia
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe