Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 15°C
wiatr: 3,6 km/h
opady: 0,0 mm

Futbolowe święto czyli 20 lat Strażaka Karsy

Zarząd i zawodnicy Ludowego Zespołu Sportowego Strażak Karsy uczcili 20 –lecie istnienia klubu organizując w dniu 28 czerwca br. (w niedzielę) turniej piłkarski, w którym udział wzięły cztery drużyny: KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza II, MLKS Dąbrovia Dabrowa Tarnowska II, LKS Gród Wiślica (woj. świętokrzyskie) oraz LZS Strażak Karsy. Turniej odbył się systemem „każdy z każdym”, zaś mecze rozgrywane były 2x20 minut.

Piłkarskie święto w Karsach - jak nazwali kibice - rozpoczęło się od pojedynku gospodarzy Strażaka Karsy z drużyną Termaliki Bruk Bet Nieciecza II, który zakończył się wygraną zawodników z Niecieczy 3:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie drużyn Grodu Wiślica z Dąbrovią (3:0). W drugiej serii gier zmierzyły się ze sobą drużyny grające w klasie okręgowej: Termalica i Dąbrovia. Mecz zakończył się pewną wygraną popularnych „słoników” 5:1. W drugim meczu tej serii spotkań zawodnicy z Wiślicy pokonali jubilata z Kars 5:0. W ostatniej fazie turnieju spotkały się drużyny, które w tym turnieju odniosły po dwa przekonujące zwycięstwa: Termalica podejmowała zespół Gród Wiślica. Mecz zakończył się niespodzianką, faworyzowana drużyna Termalici zaledwie zremisowała 1:1 z walczącymi ambitnie zawodnikami z Wiślicy. Przy jednakowej ilości punktów, lepszy bilans bramek zdobytych w stosunku do straconych miała drużyna Grodu Wiślica i to ona zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Na zakończenie odbyło się spotkanie Strażaka Karsy z Dąbrovią Dąbrową Tarnowską, w którym gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:1 i ostatecznie zajęli III miejsce w turnieju.

 

Ostateczna kolejność turnieju:

1. Gród Wiślica 3  7 pkt. 9:1

2. Termalica 3  7 pkt. 9:2

3. Strażak Karsy 3  3 pkt. 2:9

4.Dąbrovia 3  0 pkt. 2:9 

 

Turniej zakończono wręczeniem pamiątkowych pucharów i statuetki dla króla strzelców, którą otrzymał Karol Bigos zdobywca 4 bramek, grający obecnie w drużynie Termalici.

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.06.2015 r.

Zarząd i zawodnicy Ludowego Zespołu Sportowego Strażak Karsy uczcili 20 –lecie istnienia klubu organizując w dniu 28 czerwca br. (w niedzielę) turniej piłkarski, w którym udział wzięły cztery drużyny: KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza II, MLKS Dąbrovia Dabrowa Tarnowska II, LKS Gród Wiślica (woj. świętokrzyskie) oraz LZS Strażak Karsy. Turniej odbył się systemem „każdy z każdym”, zaś mecze rozgrywane były 2x20 minut. Piłkarskie święto w Karsach - jak nazwali kibice - rozpoczęło się od pojedynku gospodarzy Strażaka Karsy z drużyną Termaliki Bruk Bet Nieciecza II, który zakończył się wygraną zawodników z Niecieczy 3:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie drużyn Grodu Wiślica z Dąbrovią (3:0). W drugiej serii gier zmierzyły się ze sobą drużyny grające w klasie okręgowej: Termalica i Dąbrovia. Mecz zakończył się pewną wygraną popularnych „słoników” 5:1. W drugim meczu tej serii spotkań zawodnicy z Wiślicy pokonali jubilata z Kars 5:0. W ostatniej fazie turnieju spotkały się drużyny, które w tym turnieju odniosły po dwa przekonujące zwycięstwa: Termalica podejmowała zespół Gród Wiślica. Mecz zakończył się niespodzianką, faworyzowana drużyna Termalici zaledwie zremisowała 1:1 z walczącymi ambitnie zawodnikami z Wiślicy. Przy jednakowej ilości punktów, lepszy bilans bramek zdobytych w stosunku do straconych miała drużyna Grodu Wiślica i to ona zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Na zakończenie odbyło się spotkanie Strażaka Karsy z Dąbrovią Dąbrową Tarnowską, w którym gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:1 i ostatecznie zajęli III miejsce w turnieju.   Ostateczna kolejność turnieju: 1. Gród Wiślica 3  7 pkt. 9:1 2. Termalica 3  7 pkt. 9:2 3. Strażak Karsy 3  3 pkt. 2:9 4.Dąbrovia 3  0 pkt. 2:9    Turniej zakończono wręczeniem pamiątkowych pucharów i statuetki dla króla strzelców, którą otrzymał Karol Bigos zdobywca 4 bramek, grający obecnie w drużynie Termalici. Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.06.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe