Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
1 grudnia
temperatura: 0°C
wiatr: 15,0 km/h
opady: 0,0 mm

GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W WOLI ŻELICHOWSKIEJ

W minioną niedzielę (6 maja br.), w Woli Żelichowskiej odbyły się Gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą Polową o godzinie 1400 w intencji strażaków, którą sprawował ks. Jan Król, proboszcz parafii Żelichów. W uroczystej Eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów, strażacy, Krystyna Świętek – Wójt Gminy Gręboszów, Bogdan Bigos – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, radni Rady Gminy Gręboszów, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.

Po Mszy Świętej strażacy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali na teren boiska sportowego, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości, która rozpoczęła się uroczystym apelem. Po złożeniu raportu i powitaniu wszystkich uczestniczących w obchodach, chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków, w tym m.in.: pamięć Stanisława Wcisło, wieloletniego Komendanta Gminnego OSP.

Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosiła Krystyna Świętek – Wójt Gmin Gręboszów, która podziękowała druhom strażakom za ich ofiarność w niesieniu pomocy oraz nieustanną gotowość służenia w potrzebie, wierność tradycji, jak również piękną służbę Bogu, Ludziom i Ojczyźnie. – „W imieniu samorządu naszej gminy dziękuje Wam za otwartość serc i pomocną dłoń okazaną drugiemu człowiekowi. Dziękuję także Waszym rodzinom za wyrozumiałość dla Waszej służby.”

Z okazji Dnia Strażaka Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego skierował do druhów strażaków list okolicznościowy, który został odczytany przez prowadzącego imprezę Wiesława Lizaka.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się do remizy OSP Wola Żelichowska na poczęstunek, ufundowany przez Wójta Gminy Krystynę Świętek i Przewodniczącego Rady Gminy Gręboszów Franciszka Dymona.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.05.2018 r.

W minioną niedzielę (6 maja br.), w Woli Żelichowskiej odbyły się Gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą Polową o godzinie 1400 w intencji strażaków, którą sprawował ks. Jan Król, proboszcz parafii Żelichów. W uroczystej Eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów, strażacy, Krystyna Świętek – Wójt Gminy Gręboszów, Bogdan Bigos – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, radni Rady Gminy Gręboszów, sołtysi oraz mieszkańcy gminy. Po Mszy Świętej strażacy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali na teren boiska sportowego, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości, która rozpoczęła się uroczystym apelem. Po złożeniu raportu i powitaniu wszystkich uczestniczących w obchodach, chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków, w tym m.in.: pamięć Stanisława Wcisło, wieloletniego Komendanta Gminnego OSP. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosiła Krystyna Świętek – Wójt Gmin Gręboszów, która podziękowała druhom strażakom za ich ofiarność w niesieniu pomocy oraz nieustanną gotowość służenia w potrzebie, wierność tradycji, jak również piękną służbę Bogu, Ludziom i Ojczyźnie. – „W imieniu samorządu naszej gminy dziękuje Wam za otwartość serc i pomocną dłoń okazaną drugiemu człowiekowi. Dziękuję także Waszym rodzinom za wyrozumiałość dla Waszej służby.” Z okazji Dnia Strażaka Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego skierował do druhów strażaków list okolicznościowy, który został odczytany przez prowadzącego imprezę Wiesława Lizaka. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się do remizy OSP Wola Żelichowska na poczęstunek, ufundowany przez Wójta Gminy Krystynę Świętek i Przewodniczącego Rady Gminy Gręboszów Franciszka Dymona.     Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.05.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe