Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
30 marca
temperatura: 9°C
wiatr: 17,2 km/h
opady: 0,0 mm

Gminny Konkurs Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Zespół Szkół w Gręboszowie zapraszają: dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Plastyka obrzędowa będzie przyjmowana do oceny w dniu 16.03. 2016 r. (środa) w godzinach 1100 –1700 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Palmy w dniu 20.03. br. (niedziela) w godzinach 10 00 – 13 00 w Domu Bractwa Św. Anny w Gręboszowie.

Regulamin konkursu 

Cel imprezy:

– Podtrzymanie, kultywowanie i ochrona przepięknej, ludowej tradycji zdobienia palm, pisanek oraz wytwarzanie przedmiotów tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej.

Przedmiot konkursu:

Palmy, pisanki zdobione różnymi technikami, plastyka obrzędowa (maski, gaiki, wyroby z ciasta ) oraz wszystkie przejawy plastyki obrzędowej, związanej z daną miejscowością, a powstające w okresie Wielkanocy.

Termin i miejsce imprezy:

Plastyka obrzędowa będzie przyjmowana do oceny w dniu 16.03. 2016 r. (środa) w godzinach 1100 –1700 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Palmy w dniu 20.03. br. (niedziela) w godzinach 10 00 – 13 00  w Domu Bractwa Św. Anny w Gręboszowie.

Uczestnicy:

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych oraz placówki oświatowe z terenu gminy Gręboszów, którzy po dzień dzisiejszy podtrzymują i kultywują tradycje obrzędowe Świąt Wielkanocnych .

Przepisy ogólne:

– Każdy uczestnik może przedłożyć dowolną ilość eksponatów.

– Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udzielają:

Wiesław Lizak – GCKiCz w Gręboszowie, tel. 6416016,

i Monika Kilian – Biblioteka, tel. 6416026,

e-mail: gckgreboszow@interia.pl

Ocena i nagrody:

Komisja konkursowa powołana przez organizatorów dokona oceny prac konkursowych w kategoriach: palma wielkanocna i plastyka obrzędowa. Palmy i plastyka obrzędowa powinny być wykonane z tradycyjnych materiałów i techniką charakterystyczną dla danego regionu. Wyklucza się użycie materiałów współczesnych (sztuczne kwiaty, wstążki z tworzywa sztucznego, druty itp.)

Najlepszym pracom zostaną przyznane nagrody rzeczowe lub pieniężne, których wysokość uzależniona będzie od pozyskanych środków finansowych.

 

files/pliki/aktualnosci/2016/02luty/Gminny Konkurs Palm i Plastyki Obrzedowej zwiazanej z okresem Wi/1.JPG

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.03.2016 r.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Zespół Szkół w Gręboszowie zapraszają: dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Plastyka obrzędowa będzie przyjmowana do oceny w dniu 16.03. 2016 r. (środa) w godzinach 1100 –1700 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Palmy w dniu 20.03. br. (niedziela) w godzinach 10 00 – 13 00 w Domu Bractwa Św. Anny w Gręboszowie. Regulamin konkursu  Cel imprezy: – Podtrzymanie, kultywowanie i ochrona przepięknej, ludowej tradycji zdobienia palm, pisanek oraz wytwarzanie przedmiotów tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej. Przedmiot konkursu: Palmy, pisanki zdobione różnymi technikami, plastyka obrzędowa (maski, gaiki, wyroby z ciasta ) oraz wszystkie przejawy plastyki obrzędowej, związanej z daną miejscowością, a powstające w okresie Wielkanocy. Termin i miejsce imprezy: Plastyka obrzędowa będzie przyjmowana do oceny w dniu 16.03. 2016 r. (środa) w godzinach 1100 –1700 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Palmy w dniu 20.03. br. (niedziela) w godzinach 10 00 – 13 00  w Domu Bractwa Św. Anny w Gręboszowie. Uczestnicy: Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych oraz placówki oświatowe z terenu gminy Gręboszów, którzy po dzień dzisiejszy podtrzymują i kultywują tradycje obrzędowe Świąt Wielkanocnych . Przepisy ogólne: – Każdy uczestnik może przedłożyć dowolną ilość eksponatów. – Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udzielają: Wiesław Lizak – GCKiCz w Gręboszowie, tel. 6416016, i Monika Kilian – Biblioteka, tel. 6416026, e-mail: gckgreboszow@interia.pl Ocena i nagrody: Komisja konkursowa powołana przez organizatorów dokona oceny prac konkursowych w kategoriach: palma wielkanocna i plastyka obrzędowa. Palmy i plastyka obrzędowa powinny być wykonane z tradycyjnych materiałów i techniką charakterystyczną dla danego regionu. Wyklucza się użycie materiałów współczesnych (sztuczne kwiaty, wstążki z tworzywa sztucznego, druty itp.) Najlepszym pracom zostaną przyznane nagrody rzeczowe lub pieniężne, których wysokość uzależniona będzie od pozyskanych środków finansowych.         Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.03.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe