Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
1 grudnia
temperatura: 0°C
wiatr: 13,4 km/h
opady: 0,0 mm

Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

Okres poprzedzający Święta Zmartwychwstania Pańskiego to bez wątpienia czas wyjątkowy. Ważnym jego elementem jest piękna polska tradycja przygotowywania misternie wykonanych palm Wielkanocnych, jako symbolu wjazdu Jezusa do Jerozolimy i święcenia ich podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Zwyczaj ten jest bardzo mocno zakorzeniony wśród mieszkańców naszej gminy. Już od 24 lat Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz Szkoła Podstawowa w Gręboszowie organizują Konkurs Palm Wielkanocnych, by kultywować tą piękną tradycję.

W tegorocznej XXIV edycji naszego konkursu wzięło udział 58 palm. Komisja Jury w składzie Anna Ruta (przewodnicząca), Emilia Misterka, Monika Kilian i Wiesław Lizak oceniła palmy w czterech kategoriach: wysokie, średnie, niskie oraz miniaturki.

A oto wyniki:

Kategoria palmy wysokie

I miejsce ex aequo:

Koło Gospodyń Wiejskich Borusowa

Koło Gospodyń Wiejskich Lubiczko

Koło Gospodyń Wiejskich Biskupice

Piotr i Szymon Nowak

Monika i Natalia Zawada

Konrad Topór

Konrad Wytrwał

II miejsce ex.:

Koło Gospodyń Wiejskich Wola Gręboszowska

Koło Gospodyń Wiejskich Ujście Jezuickie

Marek Deszcz

Andrzej Garbarz

III miejsce

Karolina i Kacper Dąbroś

Kategoria palmy średnie

I miejsce ex aequo:

Zuzanna Wytrwał

Martyna Wytrwał

Adrian Światłowski

Rafał Światłowski

Adrian Moryl

Paulina Trela

Natalia Wdowiak

II miejsce ex.:

Julia Dyjak

Aleksandra Smolik

Kinga Trela

Sebastian Smolik

III miejsce ex.:

Alicja Rzeszutko

Anna Łoboda

Barbara Adamczyk

Jakub Boroniec

Kategoria palmy niskie

I miejsce ex aequo:

Klub Senior +

Aniela Siąkała

Amelia Seruś

Klaudia Moryl

II miejsce

Jaś Cabaj

III miejsce ex.:

Adam Łos

Filip Czupryna

Maria Garbarz

Wojciech Sarat

Piotr Deszcz

Gabriela i Wiktoria Kowynia

Kategoria palmy miniaturki

I miejsce ex aequo:

Natalia Zawada

Liliana Niejadlik

Julia Zgorzała

Filip Czupryna

Wiktoria Seruś

Grześ Karaś

II miejsce ex.:

Kamil i Patrycja Grabiec

Laura Dyjak

Wiktoria Janowiec

Karolina Rychel

Natalia Maroszek

III miejsce ex.:

Bartosz Szlichta

Krystian Moryl

Łukasz Tyrcha

Blanka Siąkała

Karolina Szczawińska

Grześ Karaś

Patryk Ordon

Szymon Nagórzański

Jakub Sarat

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, za ich finansowe wsparcie: Państwu Marii i Janowi Kowal (Sękpol), Pani Salomei Kozioł – Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Dąbrowie Tarnowskiej, Panu Bogdanowi Bigosowi (AGRIA), Pani Małgorzacie Lizak (Delikatesy w Centrum), Panu Michałowi Misiaszkowi (Delikatesy), Państwu Emilii i Jerzemu Misterka, Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie oraz sponsorowi anonimowemu.

Dziękujemy, że po raz kolejny zechcieliście Państwo razem z nami włączyć się w kultywowanie tych pięknych tradycji. Za to, że dzięki Państwa pomocy, nagrody przynajmniej w części mogły być adekwatne do wkładu pracy i czasu niezbędnego do wykonania tak pięknych prac.

 

Okres poprzedzający Święta Zmartwychwstania Pańskiego to bez wątpienia czas wyjątkowy. Ważnym jego elementem jest piękna polska tradycja przygotowywania misternie wykonanych palm Wielkanocnych, jako symbolu wjazdu Jezusa do Jerozolimy i święcenia ich podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Zwyczaj ten jest bardzo mocno zakorzeniony wśród mieszkańców naszej gminy. Już od 24 lat Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz Szkoła Podstawowa w Gręboszowie organizują Konkurs Palm Wielkanocnych, by kultywować tą piękną tradycję. W tegorocznej XXIV edycji naszego konkursu wzięło udział 58 palm. Komisja Jury w składzie Anna Ruta (przewodnicząca), Emilia Misterka, Monika Kilian i Wiesław Lizak oceniła palmy w czterech kategoriach: wysokie, średnie, niskie oraz miniaturki. A oto wyniki: Kategoria palmy wysokie I miejsce ex aequo: Koło Gospodyń Wiejskich Borusowa Koło Gospodyń Wiejskich Lubiczko Koło Gospodyń Wiejskich Biskupice Piotr i Szymon Nowak Monika i Natalia Zawada Konrad Topór Konrad Wytrwał II miejsce ex.: Koło Gospodyń Wiejskich Wola Gręboszowska Koło Gospodyń Wiejskich Ujście Jezuickie Marek Deszcz Andrzej Garbarz III miejsce Karolina i Kacper Dąbroś Kategoria palmy średnie I miejsce ex aequo: Zuzanna Wytrwał Martyna Wytrwał Adrian Światłowski Rafał Światłowski Adrian Moryl Paulina Trela Natalia Wdowiak II miejsce ex.: Julia Dyjak Aleksandra Smolik Kinga Trela Sebastian Smolik III miejsce ex.: Alicja Rzeszutko Anna Łoboda Barbara Adamczyk Jakub Boroniec Kategoria palmy niskie I miejsce ex aequo: Klub Senior + Aniela Siąkała Amelia Seruś Klaudia Moryl II miejsce Jaś Cabaj III miejsce ex.: Adam Łos Filip Czupryna Maria Garbarz Wojciech Sarat Piotr Deszcz Gabriela i Wiktoria Kowynia Kategoria palmy miniaturki I miejsce ex aequo: Natalia Zawada Liliana Niejadlik Julia Zgorzała Filip Czupryna Wiktoria Seruś Grześ Karaś II miejsce ex.: Kamil i Patrycja Grabiec Laura Dyjak Wiktoria Janowiec Karolina Rychel Natalia Maroszek III miejsce ex.: Bartosz Szlichta Krystian Moryl Łukasz Tyrcha Blanka Siąkała Karolina Szczawińska Grześ Karaś Patryk Ordon Szymon Nagórzański Jakub Sarat Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, za ich finansowe wsparcie: Państwu Marii i Janowi Kowal (Sękpol), Pani Salomei Kozioł – Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Dąbrowie Tarnowskiej, Panu Bogdanowi Bigosowi (AGRIA), Pani Małgorzacie Lizak (Delikatesy w Centrum), Panu Michałowi Misiaszkowi (Delikatesy), Państwu Emilii i Jerzemu Misterka, Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie oraz sponsorowi anonimowemu. Dziękujemy, że po raz kolejny zechcieliście Państwo razem z nami włączyć się w kultywowanie tych pięknych tradycji. Za to, że dzięki Państwa pomocy, nagrody przynajmniej w części mogły być adekwatne do wkładu pracy i czasu niezbędnego do wykonania tak pięknych prac.   Zdjęcia z wydarzenia
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe