Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 16°C
wiatr: 4,4 km/h
opady: 0,0 mm

Guzdek, kat Powiśla” – spotkanie autorskie

Dnia 30 lipca 2015 roku o godzinie 19.00 Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie gościło autora książki i filmu dokumentalnego „Guzdek, kat Powiśla” Zygmunta Szycha, oraz redaktora naczelnego magazynu „Tarnów.in” Tomasza Jamrozika.

 Spotkanie z Zygmuntem Szychem – autorem książki połączone było z prezentacją filmu, dotyczącego Engelberta Guzdka, kata Powiśla, który na swoim koncie miał niemal dwa tysiące zamordowanych osób, m.in. : Polaków, Cyganów oraz Żydów.

Po projekcji filmu odbyła się dyskusja wśród licznie przybyłych mieszkańców naszej gminy. Pomimo upływu lat, od tamtych krwawych wydarzeń, ciągle żywa jest pamięć o zbrodniarzu. Dobitnie świadczy to o tym, jaką traumę musieli przeżywać ówcześni mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego, skoro po dziś dzień zapamiętali opowieści o niechlubnych czynach kata.

Na zakończenie, każdy z przybyłych miał okazję zakupu książki (wraz z filmem) z autografem autora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 07.08.2015 r.

Dnia 30 lipca 2015 roku o godzinie 19.00 Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie gościło autora książki i filmu dokumentalnego „Guzdek, kat Powiśla” Zygmunta Szycha, oraz redaktora naczelnego magazynu „Tarnów.in” Tomasza Jamrozika.  Spotkanie z Zygmuntem Szychem – autorem książki połączone było z prezentacją filmu, dotyczącego Engelberta Guzdka, kata Powiśla, który na swoim koncie miał niemal dwa tysiące zamordowanych osób, m.in. : Polaków, Cyganów oraz Żydów. Po projekcji filmu odbyła się dyskusja wśród licznie przybyłych mieszkańców naszej gminy. Pomimo upływu lat, od tamtych krwawych wydarzeń, ciągle żywa jest pamięć o zbrodniarzu. Dobitnie świadczy to o tym, jaką traumę musieli przeżywać ówcześni mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego, skoro po dziś dzień zapamiętali opowieści o niechlubnych czynach kata. Na zakończenie, każdy z przybyłych miał okazję zakupu książki (wraz z filmem) z autografem autora.   Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 07.08.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe