Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
poniedziałek
27 czerwca
temperatura: 21°C
wiatr: 14,2 km/h
opady: 0,0 mm

1050. rocznica Chrztu Polski

W środę, 19 października br., w kościele parafialnym p.w. WNMP w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 1050. rocznicę Chrztu Polski. Podczas montażu słowno-muzycznego dzieci i młodzież przedstawiły historię Polski począwszy od 966 roku, kiedy to Mieszko I przyjął chrzest, aż po dzień dzisiejszy. Przedstawiono przełomowe momenty w dziejach naszego kraju. Dzięki temu, wyraźnie mogliśmy zobaczyć działalność Bożej Opatrzności i Matki Boskiej nazywanej przecież Królową Polski. W trakcie inscenizacji przywołano wydarzenia, jak chociażby: Chrzest Polski, bohaterską obronę Częstochowy, niezłomność Polaków w czasie zaborów czy też w okresie komunizmu.

Wiara dla kolejnych pokoleń Polaków, była sprawą niezwykle istotną, swoistym spoiwem scalającym nasz naród. Przez lata dawała nadzieję, ucząc pokory, wytrwałości oraz niezłomności – cech tak bardzo potrzebnych naszym przodkom, jak również i nam w dzisiejszych czasach. Działalność Bożej Opatrzności była widoczna w przełomowych wydarzeniach historii Polski. Istotne jest byśmy i dzisiaj umieli odnaleźć Bożą wolę, i za nią podążać, o czym również wspomniano podczas inscenizacji.

W czasie montażu słowno-muzycznego mogliśmy usłyszeć wiersze oraz pieśni jak również zobaczyć prezentację multimedialną, które budziły wiele wspomnieć i wzruszeń, szczególnie wśród najstarszych odbiorców. Akademia została przygotowana przez społeczność szkolną Zespołu Szkół w Gręboszowie oraz proboszcza parafii ks. Wiesław Babiarz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 21.10.2016 r.

W środę, 19 października br., w kościele parafialnym p.w. WNMP w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 1050. rocznicę Chrztu Polski. Podczas montażu słowno-muzycznego dzieci i młodzież przedstawiły historię Polski począwszy od 966 roku, kiedy to Mieszko I przyjął chrzest, aż po dzień dzisiejszy. Przedstawiono przełomowe momenty w dziejach naszego kraju. Dzięki temu, wyraźnie mogliśmy zobaczyć działalność Bożej Opatrzności i Matki Boskiej nazywanej przecież Królową Polski. W trakcie inscenizacji przywołano wydarzenia, jak chociażby: Chrzest Polski, bohaterską obronę Częstochowy, niezłomność Polaków w czasie zaborów czy też w okresie komunizmu. Wiara dla kolejnych pokoleń Polaków, była sprawą niezwykle istotną, swoistym spoiwem scalającym nasz naród. Przez lata dawała nadzieję, ucząc pokory, wytrwałości oraz niezłomności – cech tak bardzo potrzebnych naszym przodkom, jak również i nam w dzisiejszych czasach. Działalność Bożej Opatrzności była widoczna w przełomowych wydarzeniach historii Polski. Istotne jest byśmy i dzisiaj umieli odnaleźć Bożą wolę, i za nią podążać, o czym również wspomniano podczas inscenizacji. W czasie montażu słowno-muzycznego mogliśmy usłyszeć wiersze oraz pieśni jak również zobaczyć prezentację multimedialną, które budziły wiele wspomnieć i wzruszeń, szczególnie wśród najstarszych odbiorców. Akademia została przygotowana przez społeczność szkolną Zespołu Szkół w Gręboszowie oraz proboszcza parafii ks. Wiesław Babiarz.     Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 21.10.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe