Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
wtorek
4 października
temperatura: 10°C
wiatr: 11,8 km/h
opady: 0,0 mm

40 lat parafii w Borusowej

W niedzielę, 4 marca br. parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej wraz ze swym proboszczem ks. Marianem Kujdą świętowała 40. rocznicę powstania. Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej.

W wygłoszonej homilii biskup tarnowski mówił o znaczeniu parafii jako wspólnocie i jej niezwykle ważnej roli jaką spełnia w społeczeństwie.

„Parafia to wspólnota wiary, w której spotykamy się z Bogiem. Parafia stanowi także niejednokrotnie centrum życia społecznego i kulturalnego. Bywa, że jedynym, bo w małych miejscowościach nie ma już szkół, nie ma domów kultury, bibliotek. Okazuje się wówczas, że jedynym miejscem, które gromadzi ludzi, kształtuje ich postawy i ma błogosławiony wpływ na społeczność, jest właśnie parafia”.

W nabożeństwie wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie, księża, poczty sztandarowe OSP Borusowa i Hubenice-Kozłów oraz zaproszeni goście.

Do uroczystości 40. rocznicy powstania parafii wspólnota przygotowywała się duchowo podczas misji świętych, które przeprowadził ks. prał. Andrzej Rams, kustosz sanktuarium w Chorzelowie.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej została erygowana 15 lutego 1978 roku przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii został mianowany 7 marca 1978 roku ks. Władysław Szyrszeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 06.03.2018 r.

W niedzielę, 4 marca br. parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej wraz ze swym proboszczem ks. Marianem Kujdą świętowała 40. rocznicę powstania. Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. W wygłoszonej homilii biskup tarnowski mówił o znaczeniu parafii jako wspólnocie i jej niezwykle ważnej roli jaką spełnia w społeczeństwie. „Parafia to wspólnota wiary, w której spotykamy się z Bogiem. Parafia stanowi także niejednokrotnie centrum życia społecznego i kulturalnego. Bywa, że jedynym, bo w małych miejscowościach nie ma już szkół, nie ma domów kultury, bibliotek. Okazuje się wówczas, że jedynym miejscem, które gromadzi ludzi, kształtuje ich postawy i ma błogosławiony wpływ na społeczność, jest właśnie parafia”. W nabożeństwie wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie, księża, poczty sztandarowe OSP Borusowa i Hubenice-Kozłów oraz zaproszeni goście. Do uroczystości 40. rocznicy powstania parafii wspólnota przygotowywała się duchowo podczas misji świętych, które przeprowadził ks. prał. Andrzej Rams, kustosz sanktuarium w Chorzelowie. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej została erygowana 15 lutego 1978 roku przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii został mianowany 7 marca 1978 roku ks. Władysław Szyrszeń.     Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 06.03.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe