Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
7 czerwca
temperatura: 21°C
wiatr: 10,0 km/h
opady: 0,0 mm

8. ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

Okres poprzedzający czas Świąt Wielkanocnych był nie tylko okazją do wspólnych spotkań oraz składania sobie życzeń. To również czas by choć na chwilę zastanowić się nad naszym życiem, tajemnicą śmierci i niezwykłością Zmartwychwstania.
W okresie tej przedświątecznej zadumy dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Gręboszowie przygotowały w dniu 27 marca br. uroczystą akademię upamiętniającą osobę i wyjątkowy pontyfikat naszego rodaka, błogosławionego Jana Pawła II. Okazją była przypadająca 2 kwietnia br. 8. rocznica śmierci. W montażu słowno-muzycznym uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej przypomnieli sylwetkę Błogosławionego Jana Pawła II oraz jego duchową spuściznę jaką po sobie pozostawił. Ponadto nawiązali do ostatnich chwil ziemskiego życia Błogosławionego Jana Pawła II. Podkreślili, że to właśnie On uczył nas jak żyć i jak godnie umierać. Zapewnili o swojej pamięci i o tym, że nie pozwolą, by „Europa zapomniała o Bogu”. Była to dla wszystkich odbiorców wyjątkowa chwila refleksji.
W akademii wzięli udział uczniowie szkoły, nauczyciele i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Wiesław Wytrwał – Przewodniczący Rady Gminy w Gręboszowie oraz Wiesław Lizak – dyr. GCKiCz w Gręboszowie.
Na zakończenie Dyrektor Zespołu Szkół oraz Przewodniczący Rady Gminy złożyli wszystkim życzenia świąteczne, a uczniowie wręczyli wykonane własnoręcznie świąteczne stroiki.

Okres poprzedzający czas Świąt Wielkanocnych był nie tylko okazją do wspólnych spotkań oraz składania sobie życzeń. To również czas by choć na chwilę zastanowić się nad naszym życiem, tajemnicą śmierci i niezwykłością Zmartwychwstania.W okresie tej przedświątecznej zadumy dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Gręboszowie przygotowały w dniu 27 marca br. uroczystą akademię upamiętniającą osobę i wyjątkowy pontyfikat naszego rodaka, błogosławionego Jana Pawła II. Okazją była przypadająca 2 kwietnia br. 8. rocznica śmierci. W montażu słowno-muzycznym uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej przypomnieli sylwetkę Błogosławionego Jana Pawła II oraz jego duchową spuściznę jaką po sobie pozostawił. Ponadto nawiązali do ostatnich chwil ziemskiego życia Błogosławionego Jana Pawła II. Podkreślili, że to właśnie On uczył nas jak żyć i jak godnie umierać. Zapewnili o swojej pamięci i o tym, że nie pozwolą, by „Europa zapomniała o Bogu”. Była to dla wszystkich odbiorców wyjątkowa chwila refleksji.W akademii wzięli udział uczniowie szkoły, nauczyciele i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Wiesław Wytrwał – Przewodniczący Rady Gminy w Gręboszowie oraz Wiesław Lizak – dyr. GCKiCz w Gręboszowie.Na zakończenie Dyrektor Zespołu Szkół oraz Przewodniczący Rady Gminy złożyli wszystkim życzenia świąteczne, a uczniowie wręczyli wykonane własnoręcznie świąteczne stroiki. Zdjęcia z wydarzenia
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe