Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
30 marca
temperatura: 8°C
wiatr: 17,7 km/h
opady: 0,0 mm

III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie organizuje III Gminny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który odbędzie się 10 listopada br. o godzinie 17.00. Celem konkursu jest uczczenie 98 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz popularyzacja piosenki żołnierskiej i patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.

 

REGULAMIN KONKURSU

Cele:

 1. Uczczenie 98 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
 2. Popularyzacja piosenki żołnierskiej i patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.

Organizacja konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie im. Jakuba Bojki.
 2. Konkurs odbędzie się 10 listopada 2016r. (tj. czwartek) o godz. 17.00.
 3. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 7 listopada br. w siedzibie GCKiCz lub pocztą elektroniczną: e-mail: gckgreboszow@interia.pl. Telefon 14 6416016

Wykonawcy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych:

 • uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej,
 • uczniowie klas I – III gimnazjum,
 • szkoły ponadgimnazjalne i dorośli.

Warunki uczestnictwa:

 1. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych klas I – VI, gimnazjum, oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Gręboszów.
 2. Do udziału w konkursie organizator zaprasza solistów i zespoły.
 3. Uczestnicy wykonują co najmniej jeden utwór (piosenka żołnierska lub patriotyczna).
 4. Utwór może być wykonany a capella, z akompaniamentem lub podkładem muzycznym.

Jury:

 1. Komisję Jury i jego przewodniczącego powołuje organizator.
 2. Jury dokonuje oceny zgodnie z ustalonymi kryteriami.
 3. Obrady Jury są ostateczne i nieodwołalne.

Kryteria oceniania:

 1. Czystość i poprawność intonacyjna wykonania utworu.
 2. Dobór repertuaru.
 3. Ogólny wyraz artystyczny

Nagrody:

 1. Laureaci I, II i III miejsca w każdej kategorii otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe,
  a wszyscy uczestnicy – dyplomy uczestnictwa.
 2. Informacja o laureatach zostanie opublikowana na stronie internetowej GCKiCz w Gręboszowie oraz w Gazecie Gręboszowskiej.

Organizator zapewnia: nagłośnienie, laptop do odczytania podkładu muzycznego z płyt CD i innych nośników pamięci.

 

 

files/pliki/aktualnosci/2016/10pazdziernik/III Konkurs Piosenki Zolnierskiej i Patriotycznej/1.jpg

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 25.10.2016 r.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie organizuje III Gminny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który odbędzie się 10 listopada br. o godzinie 17.00. Celem konkursu jest uczczenie 98 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz popularyzacja piosenki żołnierskiej i patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.   REGULAMIN KONKURSU Cele: Uczczenie 98 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Popularyzacja piosenki żołnierskiej i patriotycznej wśród dzieci i młodzieży. Organizacja konkursu: Organizatorem konkursu jest Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie im. Jakuba Bojki. Konkurs odbędzie się 10 listopada 2016r. (tj. czwartek) o godz. 17.00. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 7 listopada br. w siedzibie GCKiCz lub pocztą elektroniczną: e-mail: gckgreboszow@interia.pl. Telefon 14 6416016 Wykonawcy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej, uczniowie klas I – III gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Warunki uczestnictwa: W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych klas I – VI, gimnazjum, oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Gręboszów. Do udziału w konkursie organizator zaprasza solistów i zespoły. Uczestnicy wykonują co najmniej jeden utwór (piosenka żołnierska lub patriotyczna). Utwór może być wykonany a capella, z akompaniamentem lub podkładem muzycznym. Jury: Komisję Jury i jego przewodniczącego powołuje organizator. Jury dokonuje oceny zgodnie z ustalonymi kryteriami. Obrady Jury są ostateczne i nieodwołalne. Kryteria oceniania: Czystość i poprawność intonacyjna wykonania utworu. Dobór repertuaru. Ogólny wyraz artystyczny Nagrody: Laureaci I, II i III miejsca w każdej kategorii otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy – dyplomy uczestnictwa. Informacja o laureatach zostanie opublikowana na stronie internetowej GCKiCz w Gręboszowie oraz w Gazecie Gręboszowskiej. Organizator zapewnia: nagłośnienie, laptop do odczytania podkładu muzycznego z płyt CD i innych nośników pamięci.                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 25.10.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe