Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Friday
19 kwietnia
temperatura: 3°C
wiatr: 12,3 km/h
opady: 0,0 mm

Informacja dla hodowców trzody chlewnej z terenu gminy Gręboszów

W związku z brakiem możliwości wykonywania obowiązków urzędowego lekarza weterynarii przez obecnego lekarza weterynarii z naszej gminy, powstały utrudnienia związane z uzyskiwaniem świadectw weterynaryjnych potrzebnych do sprzedaży trzody chlewnej. Po przedstawieniu problemu Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej, na spotkaniu w dniu 25 września br. ustalono następujący sposób postępowania w przypadku zamiaru sprzedaży zwierząt.

 Wariant I 

  1. Rolnik zainteresowany sprzedażą trzody zgłasza do godziny 9:00 w piątek, do Urzędu Gminy Gręboszów Referat Rolnictwa, tel. 14 6416002 w. 23 zamiar sprzedaży zwierząt z podaniem ich ilości.
  2. Gmina, do godz. 10:00 w tym samym dniu, przesyła wykaz rolników do Powiatowego Lekarza Weterynarii.
  3. W piątek lub poniedziałek Powiatowy Lekarz Weterynarii wysyła urzędowego lekarza zatrudnionego w Inspektoracie Weterynaryjnym w Dąbrowie Tarnowskiej do zainteresowanych hodowców, który wystawia odpowiednie świadectwo weterynaryjne uprawniające do sprzedaży zwierząt.

 

Wariant II

Hodowca może sam wystąpić do prywatnych gabinetów, w których lekarze weterynarii posiadają zgodę na wystawianie świadectw weterynaryjnych oraz uzgodnić termin załatwienia sprawy.

Dane teleadresowe najbliższych gabinetów weterynaryjnych:

  1. Lek. Wet. Justyna Szewczyk, Dąbrowa Tarnowska, ul. Warszawska 32B, tel. 535976350
  2. Lek. Wet. Paweł Rogóż, Dąbrowa Tarnowska, ul. Jagiellońska 39, tel. 14 642 46 85
  3. Lek. Wet. Władysław Komada, Olesno, ul. Leśna 68, Tel. 505 004 109


W obydwu przypadkach koszty dojazdu lekarza weterynarii pokrywają zainteresowani rolnicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 01.10.2020 r.

W związku z brakiem możliwości wykonywania obowiązków urzędowego lekarza weterynarii przez obecnego lekarza weterynarii z naszej gminy, powstały utrudnienia związane z uzyskiwaniem świadectw weterynaryjnych potrzebnych do sprzedaży trzody chlewnej. Po przedstawieniu problemu Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej, na spotkaniu w dniu 25 września br. ustalono następujący sposób postępowania w przypadku zamiaru sprzedaży zwierząt.  Wariant I  Rolnik zainteresowany sprzedażą trzody zgłasza do godziny 9:00 w piątek, do Urzędu Gminy Gręboszów Referat Rolnictwa, tel. 14 6416002 w. 23 zamiar sprzedaży zwierząt z podaniem ich ilości. Gmina, do godz. 10:00 w tym samym dniu, przesyła wykaz rolników do Powiatowego Lekarza Weterynarii. W piątek lub poniedziałek Powiatowy Lekarz Weterynarii wysyła urzędowego lekarza zatrudnionego w Inspektoracie Weterynaryjnym w Dąbrowie Tarnowskiej do zainteresowanych hodowców, który wystawia odpowiednie świadectwo weterynaryjne uprawniające do sprzedaży zwierząt.   Wariant II Hodowca może sam wystąpić do prywatnych gabinetów, w których lekarze weterynarii posiadają zgodę na wystawianie świadectw weterynaryjnych oraz uzgodnić termin załatwienia sprawy. Dane teleadresowe najbliższych gabinetów weterynaryjnych: Lek. Wet. Justyna Szewczyk, Dąbrowa Tarnowska, ul. Warszawska 32B, tel. 535976350 Lek. Wet. Paweł Rogóż, Dąbrowa Tarnowska, ul. Jagiellońska 39, tel. 14 642 46 85 Lek. Wet. Władysław Komada, Olesno, ul. Leśna 68, Tel. 505 004 109 W obydwu przypadkach koszty dojazdu lekarza weterynarii pokrywają zainteresowani rolnicy.                       Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 01.10.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe