Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
27 listopada
temperatura: 5°C
wiatr: 4,1 km/h
opady: 0,0 mm

Informacja dla rolników możliwość uprawy maku lub konopi włóknistych

Urząd Gminy Gręboszów informuje, że istnieje możliwość uprawy maku lub konopi włóknistych na terenie naszej gminy. Warunkiem uzyskania zezwolenia jest wcześniejsze zgłoszenie zamiaru uprawy tych roślin z podaniem planowanego areału uprawy oraz uzyskanie stosownego zezwolenia na uprawę zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2019 r. poz. 852 z późn. zm.).

W związku z koniecznością wystąpienia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z wnioskiem o zatwierdzenie powierzchni planowanej uprawy maku lub konopi włóknistych na terenie gminy Gręboszów, prosi się zainteresowanych rolników o zgłoszenie zamiaru uprawy w/w roślin w terminie do 28 września 2020 r.

Bliższych informacji udziela Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Mienia w Urzędzie Gminy Gręboszów - nr telefonu 14 6416002 w. 23.

Informujemy również, że Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu w 2021 r. planuje zawrzeć z rolnikami umowy kontraktacyjne na reprodukcję materiału siewnego jednopiennych konopi włóknistych. Zainteresowani rolnicy mogą uzyskać informacje na ten temat pod nr telefonu 61 845 58 00 lub poprzez email: sekretariat@iwnirz.pl.

 

Gręboszów, dnia 18 września 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.09.2020 r.

Urząd Gminy Gręboszów informuje, że istnieje możliwość uprawy maku lub konopi włóknistych na terenie naszej gminy. Warunkiem uzyskania zezwolenia jest wcześniejsze zgłoszenie zamiaru uprawy tych roślin z podaniem planowanego areału uprawy oraz uzyskanie stosownego zezwolenia na uprawę zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2019 r. poz. 852 z późn. zm.). W związku z koniecznością wystąpienia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z wnioskiem o zatwierdzenie powierzchni planowanej uprawy maku lub konopi włóknistych na terenie gminy Gręboszów, prosi się zainteresowanych rolników o zgłoszenie zamiaru uprawy w/w roślin w terminie do 28 września 2020 r. Bliższych informacji udziela Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Mienia w Urzędzie Gminy Gręboszów - nr telefonu 14 6416002 w. 23. Informujemy również, że Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu w 2021 r. planuje zawrzeć z rolnikami umowy kontraktacyjne na reprodukcję materiału siewnego jednopiennych konopi włóknistych. Zainteresowani rolnicy mogą uzyskać informacje na ten temat pod nr telefonu 61 845 58 00 lub poprzez email: sekretariat@iwnirz.pl.   Gręboszów, dnia 18 września 2020 r.                               Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.09.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe