Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
8 grudnia
temperatura: 5°C
wiatr: 13,1 km/h
opady: 0,0 mm

„Kochać to znaczy powstawać …”

W środę, 12 kwietnia br. w Zespole Szkół w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Kochać to znaczy powstawać …”. Wszyscy obecni na uroczystości wsłuchiwali się w utwory literackie oraz piosenki nawiązujące swoją tematyką zarówno do okresu wielkiego postu, jak również do samego Triduum Paschalnego i wieńczącej go Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Młodzież w zaprezentowanej części artystycznej przedstawiła jak istotny jest okres wielkiego postu – zarówno na przestrzeni roku liturgicznego, jak również i w naszych życiu, jako czas przygotowania do Wielkanocy. Ten wyjątkowy okres pokuty i pojednania, pozwala nam zatrzymać się i dokonać analizy naszego życia. Ozdobą uroczystej akademii były pieśni pasyjne i piosenki wielkopostne wykonywane przez młodych artystów przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego i gitary.

Wśród obecnych na poranku wielkanocnym znaleźli się m. in.: Franciszek Dymon – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów, Jerzy Misterka– Dyrektor Zespołu Szkół oraz Wiesław Lizak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Na koniec złożyli całej społeczności szkolnej życzenia dobrego i owocnego przeżycia zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.04.2017 r.

W środę, 12 kwietnia br. w Zespole Szkół w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Kochać to znaczy powstawać …”. Wszyscy obecni na uroczystości wsłuchiwali się w utwory literackie oraz piosenki nawiązujące swoją tematyką zarówno do okresu wielkiego postu, jak również do samego Triduum Paschalnego i wieńczącej go Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Młodzież w zaprezentowanej części artystycznej przedstawiła jak istotny jest okres wielkiego postu – zarówno na przestrzeni roku liturgicznego, jak również i w naszych życiu, jako czas przygotowania do Wielkanocy. Ten wyjątkowy okres pokuty i pojednania, pozwala nam zatrzymać się i dokonać analizy naszego życia. Ozdobą uroczystej akademii były pieśni pasyjne i piosenki wielkopostne wykonywane przez młodych artystów przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego i gitary. Wśród obecnych na poranku wielkanocnym znaleźli się m. in.: Franciszek Dymon – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów, Jerzy Misterka– Dyrektor Zespołu Szkół oraz Wiesław Lizak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Na koniec złożyli całej społeczności szkolnej życzenia dobrego i owocnego przeżycia zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.     Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.04.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe