Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
środa
22 września
temperatura: 10°C
wiatr: 12,2 km/h
opady: 0,0 mm

Kolędowanie w Centrum Kultury

W piątkowy wieczór 18 stycznia 2013 roku Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie rozbrzmiewało najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Dzieci i młodzież z naszej gminy prezentowały przygotowane przez siebie utwory w ramach cyklicznego przeglądu, który w tym roku miał już swoją V edycję. 
W pierwszej kategorii mogliśmy usłyszeć dzieci i młodzież, którzy pobierają lekcje gry na instrumentach klawiszowych i śpiewu. Od kilku tygodni przygotowywali się do przeglądu pod bacznym okiem swojego nauczyciela Krzysztofa Romana.

W czasie koncertu widać było, jak duże jest to przeżycie szczególnie dla najmłodszych uczestników, wśród których nie zabrakło i debiutantów. Każdy ich występ nagradzany był gromkimi brawami przez publiczność, która w tym dniu licznie zgromadziła się w GCKiCz. Najlepsi w tej kategorii okazali się: Anna Dąbroś i Dawid Dymon. Kolejne miejsca zajęli: Angelika Niejadlik i Patryk Trela (ex. II miejsce) oraz Natalia Koziara, Natalia Zawada, Ewelina Dziubla i Adam Misiaszek (ex. III miejsce). Wyróżnienie przypadło Liwii Wcisło.
W przeglądzie uczestniczyli również soliści i zespoły, którzy zostali podzieleni na 2 kategorie wiekowe: szkoły podstawowe i gimnazjum. W pierwszej, komisja jury postanowiła przyznać trzy równorzędne pierwsze nagrody dla Nikoli Wytrwał, Adriana Kaczówki i Marii Łata. Tuż za podium uplasowała się Angelika Kaczówka. Trzecie miejsce wśród solistów przypadło: Karolinie Kaczówka i Pawłowi Kaczówka. 
W ostatniej kategorii wiekowej czyli gimnazjum oprócz solistów startowały również zespoły, co spotkało się z dużym aplauzem widowni. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyli: Anna Pawlina oraz duet Krystyna Kądzielawa i Ewelina Drewniany. Drugie miejsce przypadło w udziale Sylwii Cabaj i kwartetowi w składzie: Marcelina Woziwoda, Renata Kozieja, Klaudia Zaród i Gabryela Kachniarz. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Szczepan Łata.
Występy młodych artystów oceniane były przez komisję jury w składzie: Agnieszka Roman, Krzysztof  Roman oraz Wiesław Lizak. Na wszystkich uczestników czekały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, które zostały ufundowane przez GCKiCz. W tym dniu nie zabrakło doskonale nam wszystkim znanych tradycyjnych polskich kolęd, pięknych pastorałek, jak i współczesnych kompozycji, które swą tematyką odnoszą się do wyjątkowości Dnia Bożego Narodzenia i całego okresu świątecznego. 
Ponadto w trakcie imprezy zostały również wręczone nagrody w konkursie szopek i plastyki obrzędowej związanej z okresem Bożonarodzeniowym.
W piątkowy wieczór 18 stycznia 2013 roku Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie rozbrzmiewało najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Dzieci i młodzież z naszej gminy prezentowały przygotowane przez siebie utwory w ramach cyklicznego przeglądu, który w tym roku miał już swoją V edycję. W pierwszej kategorii mogliśmy usłyszeć dzieci i młodzież, którzy pobierają lekcje gry na instrumentach klawiszowych i śpiewu. Od kilku tygodni przygotowywali się do przeglądu pod bacznym okiem swojego nauczyciela Krzysztofa Romana. W czasie koncertu widać było, jak duże jest to przeżycie szczególnie dla najmłodszych uczestników, wśród których nie zabrakło i debiutantów. Każdy ich występ nagradzany był gromkimi brawami przez publiczność, która w tym dniu licznie zgromadziła się w GCKiCz. Najlepsi w tej kategorii okazali się: Anna Dąbroś i Dawid Dymon. Kolejne miejsca zajęli: Angelika Niejadlik i Patryk Trela (ex. II miejsce) oraz Natalia Koziara, Natalia Zawada, Ewelina Dziubla i Adam Misiaszek (ex. III miejsce). Wyróżnienie przypadło Liwii Wcisło.W przeglądzie uczestniczyli również soliści i zespoły, którzy zostali podzieleni na 2 kategorie wiekowe: szkoły podstawowe i gimnazjum. W pierwszej, komisja jury postanowiła przyznać trzy równorzędne pierwsze nagrody dla Nikoli Wytrwał, Adriana Kaczówki i Marii Łata. Tuż za podium uplasowała się Angelika Kaczówka. Trzecie miejsce wśród solistów przypadło: Karolinie Kaczówka i Pawłowi Kaczówka. W ostatniej kategorii wiekowej czyli gimnazjum oprócz solistów startowały również zespoły, co spotkało się z dużym aplauzem widowni. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyli: Anna Pawlina oraz duet Krystyna Kądzielawa i Ewelina Drewniany. Drugie miejsce przypadło w udziale Sylwii Cabaj i kwartetowi w składzie: Marcelina Woziwoda, Renata Kozieja, Klaudia Zaród i Gabryela Kachniarz. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Szczepan Łata.Występy młodych artystów oceniane były przez komisję jury w składzie: Agnieszka Roman, Krzysztof  Roman oraz Wiesław Lizak. Na wszystkich uczestników czekały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, które zostały ufundowane przez GCKiCz. W tym dniu nie zabrakło doskonale nam wszystkim znanych tradycyjnych polskich kolęd, pięknych pastorałek, jak i współczesnych kompozycji, które swą tematyką odnoszą się do wyjątkowości Dnia Bożego Narodzenia i całego okresu świątecznego. Ponadto w trakcie imprezy zostały również wręczone nagrody w konkursie szopek i plastyki obrzędowej związanej z okresem Bożonarodzeniowym. Zdjęcia z wydarzenia
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe