Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
11 sierpnia
temperatura: 17°C
wiatr: 9,9 km/h
opady: 0,0 mm

KOLĘDOWE OSTATKI W CENTRUM KULTURY

W pierwszą sobotę lutego br., Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie rozbrzmiewało najpiękniejszymi polskimi kolędami, tradycyjnymi pastorałkami i współczesnymi piosenkami, przywołującymi wyjątkowego ducha Świąt Bożego Narodzenia. Zwieńczeniem okresu bożonarodzeniowego w gminie Gręboszów jest Przegląd Kolęd i Pastorałek, który w tym roku miał już swoją VI edycję. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy ale również gminy Olesno i Bolesław. Przegląd, który ma formułę konkursową organizowany był dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: przedszkola i szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły średnie. Licznie zebrana publiczność mogła podziwiać wokalne umiejętności zarówno solistów jak i grup muzycznych. Dla wielu uczestników występ przed szerszą publicznością był dużym wyzwaniem, szczególnie dla najmłodszych artystów, którzy dopiero debiutowali na scenie. Każdy mógł jednak liczyć na brawa i przychylność ze strony publiczności. Wszystkie występy oceniane były przez komisję konkursową w składzie: Monika Kilian, Katarzyna Lizak i Wiesław Lizak, która postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach.

 

Przedszkola i szkoły podstawowe

I miejsce exaequo:  Wiktoria Woziwoda (Zalipie, gmina Olesno), Monika Zawada,

Patryk Trela.

II miejsce ex. Anna Dąbroś, Katarzyna Kmiecik, Karolina Sarat, Natalia Zawada.

III miejsce ex. Karolina Dąbroś, Adrian Ciepiela (Samocice, gmina Bolesław).

Wyróżnienie: Wojciech Sarat, Martyna Ciepiela (Samocice, gmina Bolesław).

 

Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce ex aequo: Natalia Koziara, Łucja Przeworska, Klaudia Wielgus, oraz Dawid Dymon (Zalipie, gmina Olesno).

II miejsce Maria Łata

III miejsce Regina Łata

 

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa a najlepsi wykonawcy nagrody rzeczowe w postaci książek, śpiewników i słodyczy, których fundatorem było GCKiCz. Na zakończenie przeglądu wszyscy obecni mogli usłyszeć występ tria w składzie: Katarzyna Lizak (vokal), Wojciech Jackowiec z Tarnowa (gitara, vokal) i Tomasz Lizak (pianino, vokal), które zaprezentowało kolędy i utwory związane z okresem bożonarodzeniowym.

W trakcie przeglądu zostały wręczone również nagrody w konkursie szopek bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych.

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 04.02.2014 r.

W pierwszą sobotę lutego br., Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie rozbrzmiewało najpiękniejszymi polskimi kolędami, tradycyjnymi pastorałkami i współczesnymi piosenkami, przywołującymi wyjątkowego ducha Świąt Bożego Narodzenia. Zwieńczeniem okresu bożonarodzeniowego w gminie Gręboszów jest Przegląd Kolęd i Pastorałek, który w tym roku miał już swoją VI edycję. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy ale również gminy Olesno i Bolesław. Przegląd, który ma formułę konkursową organizowany był dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: przedszkola i szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły średnie. Licznie zebrana publiczność mogła podziwiać wokalne umiejętności zarówno solistów jak i grup muzycznych. Dla wielu uczestników występ przed szerszą publicznością był dużym wyzwaniem, szczególnie dla najmłodszych artystów, którzy dopiero debiutowali na scenie. Każdy mógł jednak liczyć na brawa i przychylność ze strony publiczności. Wszystkie występy oceniane były przez komisję konkursową w składzie: Monika Kilian, Katarzyna Lizak i Wiesław Lizak, która postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach.   Przedszkola i szkoły podstawowe I miejsce exaequo:  Wiktoria Woziwoda (Zalipie, gmina Olesno), Monika Zawada, Patryk Trela. II miejsce ex. Anna Dąbroś, Katarzyna Kmiecik, Karolina Sarat, Natalia Zawada. III miejsce ex. Karolina Dąbroś, Adrian Ciepiela (Samocice, gmina Bolesław). Wyróżnienie: Wojciech Sarat, Martyna Ciepiela (Samocice, gmina Bolesław).   Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce ex aequo: Natalia Koziara, Łucja Przeworska, Klaudia Wielgus, oraz Dawid Dymon (Zalipie, gmina Olesno). II miejsce Maria Łata III miejsce Regina Łata   Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa a najlepsi wykonawcy nagrody rzeczowe w postaci książek, śpiewników i słodyczy, których fundatorem było GCKiCz. Na zakończenie przeglądu wszyscy obecni mogli usłyszeć występ tria w składzie: Katarzyna Lizak (vokal), Wojciech Jackowiec z Tarnowa (gitara, vokal) i Tomasz Lizak (pianino, vokal), które zaprezentowało kolędy i utwory związane z okresem bożonarodzeniowym. W trakcie przeglądu zostały wręczone również nagrody w konkursie szopek bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 04.02.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe