Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
6 października
temperatura: 11°C
wiatr: 12,7 km/h
opady: 0,0 mm

Koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl

W sobotnie popołudnie 13 stycznia 2018 roku, GCKiCz rozbrzmiewało najpiękniejszymi kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi. Za sprawą Tarnowskiego Chóru Gos.pl licznie zebrana w tym dniu publiczność mogła jeszcze raz poczuć wyjątkowy klimat świąt i bożonarodzeniowej tradycji wspólnego kolędowania. Chór zaprezentował się w wersji akustycznej, przy akompaniamencie pianina, na którym zagrał Bartłomiej Szułakiewicz – kierownik muzyczny, kompozytor i aranżer oraz skrzypiec – na których usłyszeliśmy Karolinę Wronę. W tym dniu nie zabrakło także tradycyjnych utworów muzyki gospel. Występ wzbogacony był również komentarzem do poszczególnych utworów, który przedstawiła Bożena Wiatr-Traciak.

Koncert w Gręboszowie był bez wątpienia wyjątkowy, bo inaugurował obchody 15-lecia działalności Chóru. Tarnowski Chór Gos.pl powstał w Tarnowie 12 styczna 2003 roku, z inicjatywy tarnowskich muzyków: Bartłomieja Szułakiewicza, Tomasza i Moniki Stec oraz ks. Pawła Cyza z Kongregacji Oratorium Świętego Filipa Neri w Tarnowie, który stał się duchowym przewodnikiem chóru. Również tego dnia, 12 stycznia 2003 roku, o godz. 19.00 rozpoczęła się pierwsza, historyczna próba.

Sobotni koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem. Sala Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie po brzegi wypełniona była słuchaczami, którzy usłyszeli wiele wspaniałych kolęd, w nowych i nieraz zaskakujących aranżacjach autorstwa Bartłomieja Szułakiewicza. Tarnowski Chór GOS.PL wystąpił pod dyrekcją Anny Piotrowskiej i Katarzyny Wrony, a podczas koncertu partie solowe wykonali: Agnieszka Bardo, Katarzyna Kalita i Tomasz Lizak.

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 24.01.2018 r.

W sobotnie popołudnie 13 stycznia 2018 roku, GCKiCz rozbrzmiewało najpiękniejszymi kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi. Za sprawą Tarnowskiego Chóru Gos.pl licznie zebrana w tym dniu publiczność mogła jeszcze raz poczuć wyjątkowy klimat świąt i bożonarodzeniowej tradycji wspólnego kolędowania. Chór zaprezentował się w wersji akustycznej, przy akompaniamencie pianina, na którym zagrał Bartłomiej Szułakiewicz – kierownik muzyczny, kompozytor i aranżer oraz skrzypiec – na których usłyszeliśmy Karolinę Wronę. W tym dniu nie zabrakło także tradycyjnych utworów muzyki gospel. Występ wzbogacony był również komentarzem do poszczególnych utworów, który przedstawiła Bożena Wiatr-Traciak. Koncert w Gręboszowie był bez wątpienia wyjątkowy, bo inaugurował obchody 15-lecia działalności Chóru. Tarnowski Chór Gos.pl powstał w Tarnowie 12 styczna 2003 roku, z inicjatywy tarnowskich muzyków: Bartłomieja Szułakiewicza, Tomasza i Moniki Stec oraz ks. Pawła Cyza z Kongregacji Oratorium Świętego Filipa Neri w Tarnowie, który stał się duchowym przewodnikiem chóru. Również tego dnia, 12 stycznia 2003 roku, o godz. 19.00 rozpoczęła się pierwsza, historyczna próba. Sobotni koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem. Sala Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie po brzegi wypełniona była słuchaczami, którzy usłyszeli wiele wspaniałych kolęd, w nowych i nieraz zaskakujących aranżacjach autorstwa Bartłomieja Szułakiewicza. Tarnowski Chór GOS.PL wystąpił pod dyrekcją Anny Piotrowskiej i Katarzyny Wrony, a podczas koncertu partie solowe wykonali: Agnieszka Bardo, Katarzyna Kalita i Tomasz Lizak. Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 24.01.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe