Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 kwietnia
temperatura: 20°C
wiatr: 24,7 km/h
opady: 0,0 mm

Koncertem uczczono 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W piątkowe popołudnie 23 listopada br. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie rozbrzmiewało najpiękniejszymi polskimi piosenkami żołnierskimi i patriotycznymi. Za sprawą uczniów szkółki gry na instrumentach muzycznych działającej w placówce, publiczność mogła usłyszeć utwory, które swą tematyką odnosiły się do wydarzeń jakie przez lata tworzyły polską historię. Podczas koncertu usłyszeliśmy zarówno młodych artystów, którzy już od lat doskonalą swój warsztat muzyczny w GCKiCz, jak również debiutantów, którzy po raz pierwszy mogli zaprezentować swoje muzyczne umiejętności przed szerszą publicznością. Koncert był doskonałą okazją by dzieci i młodzież mogły poznać piękno, bogactwo i różnorodność kompozycji o tematyce żołnierskiej i patriotycznej. Był to również znakomity sposób by uczcić wyjątkową – 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym samym koncert ten wpisał się w niezwykle bogaty program tegorocznych obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości na terenie naszej gminy.

Sygnał na trąbkach do rozpoczęcia koncertu dali młodzi artyści: Krzyś i Gabryś Roman oraz Szymon Siedlik utworem „Hasło Wojska Polskiego”. Ponadto w koncercie wystąpili: Mateusz Wojciechowski, Kacper Dąbroś, Nikodem Sobota, Ewelina Dąbroś, Monika Zawada, Ola Piątek, Amelia Seruś, Karolina Dabroś, Oliwia Dąbroś, Kamil, Kinga i Patrycja Rokita, Duet Anna Dąbroś i Ola Piątek, Patrycja Grabiec, Natalia Zawada oraz Wiktoria Woziwoda.

Występy artystów spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem publiczności, która w tym dniu licznie zgromadzili się w sali GCKiCz. W koncercie wystąpili uczniowie, którzy na co dzień kształcą swoje muzyczne talenty pod okiem Krzysztofa Romana (w klasie instrumentów klawiszowych, trąbki i śpiewu) oraz Wiesława Lizaka (w klasie gitary i śpiewu). Wszyscy artyści którzy wzięli udział w koncercie otrzymali od organizatora słodkie upominki.

Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na koncert znaleźli się Krzysztof Gil – wójt Gminy Gręboszów, Marek Mosio – przewodniczącego Rady Gminy Gręboszów oraz radni Rady Gminy Edyta Dąbroś, Tomasz Koziara oraz Katarzyna Czupryna.

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.12.2018 r.

W piątkowe popołudnie 23 listopada br. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie rozbrzmiewało najpiękniejszymi polskimi piosenkami żołnierskimi i patriotycznymi. Za sprawą uczniów szkółki gry na instrumentach muzycznych działającej w placówce, publiczność mogła usłyszeć utwory, które swą tematyką odnosiły się do wydarzeń jakie przez lata tworzyły polską historię. Podczas koncertu usłyszeliśmy zarówno młodych artystów, którzy już od lat doskonalą swój warsztat muzyczny w GCKiCz, jak również debiutantów, którzy po raz pierwszy mogli zaprezentować swoje muzyczne umiejętności przed szerszą publicznością. Koncert był doskonałą okazją by dzieci i młodzież mogły poznać piękno, bogactwo i różnorodność kompozycji o tematyce żołnierskiej i patriotycznej. Był to również znakomity sposób by uczcić wyjątkową – 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym samym koncert ten wpisał się w niezwykle bogaty program tegorocznych obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości na terenie naszej gminy. Sygnał na trąbkach do rozpoczęcia koncertu dali młodzi artyści: Krzyś i Gabryś Roman oraz Szymon Siedlik utworem „Hasło Wojska Polskiego”. Ponadto w koncercie wystąpili: Mateusz Wojciechowski, Kacper Dąbroś, Nikodem Sobota, Ewelina Dąbroś, Monika Zawada, Ola Piątek, Amelia Seruś, Karolina Dabroś, Oliwia Dąbroś, Kamil, Kinga i Patrycja Rokita, Duet Anna Dąbroś i Ola Piątek, Patrycja Grabiec, Natalia Zawada oraz Wiktoria Woziwoda. Występy artystów spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem publiczności, która w tym dniu licznie zgromadzili się w sali GCKiCz. W koncercie wystąpili uczniowie, którzy na co dzień kształcą swoje muzyczne talenty pod okiem Krzysztofa Romana (w klasie instrumentów klawiszowych, trąbki i śpiewu) oraz Wiesława Lizaka (w klasie gitary i śpiewu). Wszyscy artyści którzy wzięli udział w koncercie otrzymali od organizatora słodkie upominki. Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na koncert znaleźli się Krzysztof Gil – wójt Gminy Gręboszów, Marek Mosio – przewodniczącego Rady Gminy Gręboszów oraz radni Rady Gminy Edyta Dąbroś, Tomasz Koziara oraz Katarzyna Czupryna.   Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.12.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe