Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
12 czerwca
temperatura: 14°C
wiatr: 5,0 km/h
opady: 0,0 mm

Konkurs zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! VI edycja organizowanego pod hasłem Filmowa piosenka o Polsce pamięta

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele zyskał film, gdy pojawił się w nim dźwięk? Wciąż słyszymy takty muzyki i nucimy piosenki, które stawały się przebojami śpiewanymi przez pokolenia. Przepiękne polskie ballady, twórczość orkiestr podwórkowych sprzeciwiających się okupantowi w zakazanych piosenkach czy hip-hopowe protest songi, a także rockowe przeboje i prześmiewcze parodie są niepowtarzalną okazją, by poprzez piosenkę na nowo odkryć, jak wiele wniosła ona do naszej historii i kultury.

Przed nami nowa, filmowa odsłona konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Filmowa piosenka o Polsce pamięta”.

Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne lub inne podmioty, do których dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne.

Termin nadsyłania projektów: 5.10.2022 r.
wyłącznie drogą elektroniczną na adres mailowy zaspiewajityniepodleglej@muw.pl
przesyłany za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google).

Organizatorami konkursu są: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michał Roehlich.

Więcej informacji https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx...

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele zyskał film, gdy pojawił się w nim dźwięk? Wciąż słyszymy takty muzyki i nucimy piosenki, które stawały się przebojami śpiewanymi przez pokolenia. Przepiękne polskie ballady, twórczość orkiestr podwórkowych sprzeciwiających się okupantowi w zakazanych piosenkach czy hip-hopowe protest songi, a także rockowe przeboje i prześmiewcze parodie są niepowtarzalną okazją, by poprzez piosenkę na nowo odkryć, jak wiele wniosła ona do naszej historii i kultury.   Przed nami nowa, filmowa odsłona konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Filmowa piosenka o Polsce pamięta”.   Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne lub inne podmioty, do których dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne.  Termin nadsyłania projektów: 5.10.2022 r.  wyłącznie drogą elektroniczną na adres mailowy zaspiewajityniepodleglej@muw.pl  przesyłany za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google).  Organizatorami konkursu są: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michał Roehlich.  Więcej informacji  https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx...

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.09.2023 r.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele zyskał film, gdy pojawił się w nim dźwięk? Wciąż słyszymy takty muzyki i nucimy piosenki, które stawały się przebojami śpiewanymi przez pokolenia. Przepiękne polskie ballady, twórczość orkiestr podwórkowych sprzeciwiających się okupantowi w zakazanych piosenkach czy hip-hopowe protest songi, a także rockowe przeboje i prześmiewcze parodie są niepowtarzalną okazją, by poprzez piosenkę na nowo odkryć, jak wiele wniosła ona do naszej historii i kultury. Przed nami nowa, filmowa odsłona konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Filmowa piosenka o Polsce pamięta”. Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne lub inne podmioty, do których dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne. Termin nadsyłania projektów: 5.10.2022 r. wyłącznie drogą elektroniczną na adres mailowy zaspiewajityniepodleglej@muw.pl przesyłany za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google). Organizatorami konkursu są: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michał Roehlich. Więcej informacji https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx...           Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.09.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe