Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
27 listopada
temperatura: 5°C
wiatr: 3,6 km/h
opady: 0,0 mm

Królewski Flis na Wiśle – zaproszenie

Flis Królewski to coroczny spływ drewnianymi galarami wiślanymi, na pamiątkę wolnej ryzy – czyli spławu ludzi i towarów po Wiśle w XVI-XVIII w. W 2017 Flis Królewski będzie jednym z wydarzeń Wielkiego Flisu Wiślanego, podczas którego, uczestnicy dokonają analizy żeglowności Wisły, zajmą się tworzeniem przewodnika i zbioru map wiślanych, zbadają czystość wody, sprawdzą oznakowanie stanowisk lęgowych ptactwa oraz podejmą inne działania na rzecz usprawnienia żeglugi i promocji Wisły.

Tegoroczny Flis Królewski rozpoczyna się 29 kwietnia w Krakowie a zakończy 30 maja w Gdańsku. W dniu 3 maja br. o koło godziny 13.00 flisacy zacumują w Borusowej, gmina Gręboszów i udadzą się na grób Jakuba Bojki. Około godziny 15.00 odbędzie się uroczyste powitanie, odczytanie fragmentu pamiętników Jana Chryzostoma Paska, odczytanie fragmentu „Flisu do trzeciego Króla” Jakuba Bojki, koncert Grzegorza Świtalskiego (folklor flisacki z książki J. Bojki). Pożegnanie flisaków i zabranie towarów na pokład, na handel w Gdańsku planowane jest na godzinę 17.00. Organizatorem Flisu Królewskiego jest Stowarzyszenie Instytut Multimedialny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.04.2017 r.

Flis Królewski to coroczny spływ drewnianymi galarami wiślanymi, na pamiątkę wolnej ryzy – czyli spławu ludzi i towarów po Wiśle w XVI-XVIII w. W 2017 Flis Królewski będzie jednym z wydarzeń Wielkiego Flisu Wiślanego, podczas którego, uczestnicy dokonają analizy żeglowności Wisły, zajmą się tworzeniem przewodnika i zbioru map wiślanych, zbadają czystość wody, sprawdzą oznakowanie stanowisk lęgowych ptactwa oraz podejmą inne działania na rzecz usprawnienia żeglugi i promocji Wisły. Tegoroczny Flis Królewski rozpoczyna się 29 kwietnia w Krakowie a zakończy 30 maja w Gdańsku. W dniu 3 maja br. o koło godziny 13.00 flisacy zacumują w Borusowej, gmina Gręboszów i udadzą się na grób Jakuba Bojki. Około godziny 15.00 odbędzie się uroczyste powitanie, odczytanie fragmentu pamiętników Jana Chryzostoma Paska, odczytanie fragmentu „Flisu do trzeciego Króla” Jakuba Bojki, koncert Grzegorza Świtalskiego (folklor flisacki z książki J. Bojki). Pożegnanie flisaków i zabranie towarów na pokład, na handel w Gdańsku planowane jest na godzinę 17.00. Organizatorem Flisu Królewskiego jest Stowarzyszenie Instytut Multimedialny.                                         Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.04.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe