Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 16°C
wiatr: 4,4 km/h
opady: 0,0 mm

KRUS INFORMUJE

Kasa informuje, że osoba, której upłynął okres pobierania renty strukturalnej przyznanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a która nie osiągnęła jeszcze wieku emerytalnego, może zwrócić się do Oddziału Regionalnego lub Placówki Terenowej Kasy z wnioskiem o przyznanie prawa do okresowej emerytury rolniczej.

Okresowa emerytura rolnicza przysługuje od miesiąca, w którym zgłoszony wniosek o tę emeryturę do dnia osiągnięcia wieku emerytalnego – w wysokości emerytury podstawowej (tj. najniższej emerytury pracowniczej – 882,56 zł od 1 marca 2016 r.), niezależnie od posiadanego okresu podlega ubezpieczeniu emerytalno – rentowemu.

Osobie, która osiągnie wiek emerytalny i posiada 25 letni okres rolniczego ubezpieczenia emerytalno-rentowego, Kasa przyzna prawo do emerytury rolniczej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.08.2016 r.

Kasa informuje, że osoba, której upłynął okres pobierania renty strukturalnej przyznanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a która nie osiągnęła jeszcze wieku emerytalnego, może zwrócić się do Oddziału Regionalnego lub Placówki Terenowej Kasy z wnioskiem o przyznanie prawa do okresowej emerytury rolniczej. Okresowa emerytura rolnicza przysługuje od miesiąca, w którym zgłoszony wniosek o tę emeryturę do dnia osiągnięcia wieku emerytalnego – w wysokości emerytury podstawowej (tj. najniższej emerytury pracowniczej – 882,56 zł od 1 marca 2016 r.), niezależnie od posiadanego okresu podlega ubezpieczeniu emerytalno – rentowemu. Osobie, która osiągnie wiek emerytalny i posiada 25 letni okres rolniczego ubezpieczenia emerytalno-rentowego, Kasa przyzna prawo do emerytury rolniczej.     Pliki do pobrania Pobierz plik KRUS INFORMUJE                                     Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.08.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe