Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
30 marca
temperatura: 9°C
wiatr: 17,9 km/h
opady: 0,0 mm

List Rzecznika Praw Dziecka do Rodziców Opiekunów i Wychowawców z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka, to jeden z najpiękniejszych dni, to dzień zabaw i radości ze wspólnie spędzanego czasu. Jest to też czas, w którym trzeba pamiętać o ważnej i wyjątkowej roli obojga rodziców.

Z ogromnym niepokojem obserwuję, że jednym z często naruszanych praw dziecka jest jego prawo do wychowania i kontaktu zarówno z mamą jak i z tatą. Bolesnym problemem są nieodpowiedzialne zachowania rozwodzących się rodziców, którzy nie bacząc na potrzeby swojego dziecka próbują wikłać je w konflikt lojalnościowy. Wówczas prawa dziecka i jego faktyczne dobro schodzą na dalszy plan.

Od marca trwa kampania Rzecznika Praw Dziecka „Jestem mamy i taty”, której celem jest zwrócenie uwagi na niewłaściwe angażowanie dziecka w sprawy rozwodowe rodziców i zmuszanie go do opowiadania się po jednej ze stron, a także do odcinania się emocjonalnego od byłego współmałżonka, zaprzeczania dotychczas wpajanym wartościom.

Każde dziecko ma prawo tak samo kochać mamę i tatę, rozwijać więź z każdym z nich, budować swoją dojrzałość w oparciu o kochających je rodziców nawet, gdy zdecydowali się nie być już razem.

W tym szczególnym dniu dzieciom życzę mądrze kochających rodziców a dorosłym niezwykłej umiejętności rozpoznawania i szacunku dla potrzeb własnych dzieci. Życzę także, by było coraz więcej spędzanego ciekawie razem czasu, poświęcanego dzieciom i rodzinie, satysfakcji i radości z wychowywania dzieci w duchu wzajemnego szacunku, miłości i zrozumienia. Na cały, dobry rok!

 

 

 

Rzecznik Praw Dziecka

Marek Michalak

 

 

 

List.pdf

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.06.2014 r.

Międzynarodowy Dzień Dziecka, to jeden z najpiękniejszych dni, to dzień zabaw i radości ze wspólnie spędzanego czasu. Jest to też czas, w którym trzeba pamiętać o ważnej i wyjątkowej roli obojga rodziców. Z ogromnym niepokojem obserwuję, że jednym z często naruszanych praw dziecka jest jego prawo do wychowania i kontaktu zarówno z mamą jak i z tatą. Bolesnym problemem są nieodpowiedzialne zachowania rozwodzących się rodziców, którzy nie bacząc na potrzeby swojego dziecka próbują wikłać je w konflikt lojalnościowy. Wówczas prawa dziecka i jego faktyczne dobro schodzą na dalszy plan. Od marca trwa kampania Rzecznika Praw Dziecka „Jestem mamy i taty”, której celem jest zwrócenie uwagi na niewłaściwe angażowanie dziecka w sprawy rozwodowe rodziców i zmuszanie go do opowiadania się po jednej ze stron, a także do odcinania się emocjonalnego od byłego współmałżonka, zaprzeczania dotychczas wpajanym wartościom. Każde dziecko ma prawo tak samo kochać mamę i tatę, rozwijać więź z każdym z nich, budować swoją dojrzałość w oparciu o kochających je rodziców nawet, gdy zdecydowali się nie być już razem. W tym szczególnym dniu dzieciom życzę mądrze kochających rodziców a dorosłym niezwykłej umiejętności rozpoznawania i szacunku dla potrzeb własnych dzieci. Życzę także, by było coraz więcej spędzanego ciekawie razem czasu, poświęcanego dzieciom i rodzinie, satysfakcji i radości z wychowywania dzieci w duchu wzajemnego szacunku, miłości i zrozumienia. Na cały, dobry rok!       Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak       List.pdf       Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.06.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe