Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
8 grudnia
temperatura: 5°C
wiatr: 11,8 km/h
opady: 0,1 mm

Małopolski Festiwal Smaku

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku, który Województwo Małopolskie organizuje już po raz piętnasty. Tym razem to wyjątkowe wydarzenie zagości w Woli Żelichowskiej dzięki zaangażowaniu Anny Pieczarki, wicemarszałka województwa małopolskiego.

Tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku powraca do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To smaki, które pamiętamy z dzieciństwa. Na festiwalu królować będą miody, sery, potrawy z dziczyzny, tradycyjne wędliny i świeżo tłoczone soki. Wszystkie regionalne, tradycyjne specjały będzie można zakupić na stoiskach prosto od lokalnych producentów.
Swoimi pysznościami częstować przybyłych będzie szesnaście Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu dąbrowskiego. Będzie to przekrój potraw regionu.
Jak w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku przewidziano mnóstwo atrakcji dla gości odwiedzających wydarzenie: degustacje, strefa zabaw dla najmłodszych (dmuchana zjeżdżalnia), konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów, a także warsztaty i pokazy gotowania na żywo pod wodzą mistrza kuchni Andrzeja Polana.

Na scenie wystąpią:
Zespół „Pozytywnie nakręceni”, Zespół Ludowy Ziemi Gręboszowskiej, Obywatele DT oraz sygnaliści z Polskiego Związku Łowieckiego.

Serdecznie zapraszają:
Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego
Anna Pieczarka - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
Wiesław Krajewski - poseł na Sejm RP Ziemi Dąbrowskiej
Lesław Wieczorek– Starosta Dąbrowski
Krzysztof Gil – Wójt Gminy Gręboszów
Marek Mosio – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów wraz z Radnymi,
Wiesław Lizak– Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie

 

 

files/pliki/aktualnosci/2019/08sierpien/Malopolski Festiwal Smaku/Plakat festiwal smakow.jpg

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.08.2019 r.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku, który Województwo Małopolskie organizuje już po raz piętnasty. Tym razem to wyjątkowe wydarzenie zagości w Woli Żelichowskiej dzięki zaangażowaniu Anny Pieczarki, wicemarszałka województwa małopolskiego. Tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku powraca do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To smaki, które pamiętamy z dzieciństwa. Na festiwalu królować będą miody, sery, potrawy z dziczyzny, tradycyjne wędliny i świeżo tłoczone soki. Wszystkie regionalne, tradycyjne specjały będzie można zakupić na stoiskach prosto od lokalnych producentów. Swoimi pysznościami częstować przybyłych będzie szesnaście Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu dąbrowskiego. Będzie to przekrój potraw regionu. Jak w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku przewidziano mnóstwo atrakcji dla gości odwiedzających wydarzenie: degustacje, strefa zabaw dla najmłodszych (dmuchana zjeżdżalnia), konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów, a także warsztaty i pokazy gotowania na żywo pod wodzą mistrza kuchni Andrzeja Polana. Na scenie wystąpią: Zespół „Pozytywnie nakręceni”, Zespół Ludowy Ziemi Gręboszowskiej, Obywatele DT oraz sygnaliści z Polskiego Związku Łowieckiego. Serdecznie zapraszają: Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wiesław Krajewski - poseł na Sejm RP Ziemi Dąbrowskiej Lesław Wieczorek– Starosta Dąbrowski Krzysztof Gil – Wójt Gminy Gręboszów Marek Mosio – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów wraz z Radnymi, Wiesław Lizak– Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie               Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.08.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe