Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
poniedziałek
26 września
temperatura: 10°C
wiatr: 6,2 km/h
opady: 0,0 mm

Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR) w Ujściu Jezuickim już gotowe

Miejsce Obsługi Rowerzystów w Ujściu Jezuickim już działa. To jeden z wielu nowoczesnych punktów, które powstają w ramach realizowanego przez województwo projektu „Zintegrowana sieć tras rowerowych w Małopolsce”. A wszystko z myślą o mieszkańcach Małopolski i gościach naszego regionu, którzy coraz chętniej przesiadają się na rowery. MOR w Ujściu Jezuickim wyposażony został w wiatę, która zabezpieczy rowerzystów przed deszczem i słońcem, stojak na 6 rowerów, stół, 4 ławki, kosze na śmieci oraz grill.

Plany Województwa Małopolskiego dotyczące projektu VeloMałopolska zakładają, że w najbliższych latach w regionie powstanie sieć ok. 1000 km dobrze przygotowanych, oznakowanych i tworzących zintegrowaną całość tras rowerowych, które pozwolą rowerowym pasjonatom dotrzeć do najpiękniejszych przyrodniczo i najciekawszych turystycznie miejsc w województwie. Trasy te połączą najważniejsze miasta oraz stacje kolejowe w Małopolsce i sięgać będą aż do granic województwa, umożliwiając kontynuację podróży na terenie sąsiadujących regionów. W rezultacie powstanie 8 głównych tras rowerowych, tworzących gęstą sieć pokrywającą całe województwo. Północ i południe Małopolski łączyć będą m.in. dwie najdłuższe z zaprojektowanych tras: ponad 260-kilometrowy odcinek europejskiej trasy rowerowej – EuroVelo 11 oraz ponad 250-kilometrowa trasa VeloDunajec biegnąca doliną rzeki Dunajec. Jednym z najważniejszych szlaków stanie się 200-kilometrowa Wiślana Trasa Rowerowa od Brzeszcz do Szczucina. Zachodnie i wschodnie granice Małopolski połączy także ok. 200-kilometrowy odcinek europejskiej trasy rowerowej EuroVelo 4 – trasy przecinającej Francję, Belgię, Niemcy, Czechy, Polskę i Ukrainę.

 

files/pliki/aktualnosci/2018/07lipiec/MOR/1 Miejsce Obslugi Rowerzystow (MOR) w Ujsciu Jezuickim juz gotowe.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/07lipiec/MOR/2 Miejsce Obslugi Rowerzystow (MOR) w Ujsciu Jezuickim juz gotowe.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/07lipiec/MOR/3 Miejsce Obslugi Rowerzystow (MOR) w Ujsciu Jezuickim juz gotowe.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/07lipiec/MOR/4 Miejsce Obslugi Rowerzystow (MOR) w Ujsciu Jezuickim juz gotowe.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/07lipiec/MOR/5 Miejsce Obslugi Rowerzystow (MOR) w Ujsciu Jezuickim juz gotowe.jpg

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 19.07.2018 r.

Miejsce Obsługi Rowerzystów w Ujściu Jezuickim już działa. To jeden z wielu nowoczesnych punktów, które powstają w ramach realizowanego przez województwo projektu „Zintegrowana sieć tras rowerowych w Małopolsce”. A wszystko z myślą o mieszkańcach Małopolski i gościach naszego regionu, którzy coraz chętniej przesiadają się na rowery. MOR w Ujściu Jezuickim wyposażony został w wiatę, która zabezpieczy rowerzystów przed deszczem i słońcem, stojak na 6 rowerów, stół, 4 ławki, kosze na śmieci oraz grill. Plany Województwa Małopolskiego dotyczące projektu VeloMałopolska zakładają, że w najbliższych latach w regionie powstanie sieć ok. 1000 km dobrze przygotowanych, oznakowanych i tworzących zintegrowaną całość tras rowerowych, które pozwolą rowerowym pasjonatom dotrzeć do najpiękniejszych przyrodniczo i najciekawszych turystycznie miejsc w województwie. Trasy te połączą najważniejsze miasta oraz stacje kolejowe w Małopolsce i sięgać będą aż do granic województwa, umożliwiając kontynuację podróży na terenie sąsiadujących regionów. W rezultacie powstanie 8 głównych tras rowerowych, tworzących gęstą sieć pokrywającą całe województwo. Północ i południe Małopolski łączyć będą m.in. dwie najdłuższe z zaprojektowanych tras: ponad 260-kilometrowy odcinek europejskiej trasy rowerowej – EuroVelo 11 oraz ponad 250-kilometrowa trasa VeloDunajec biegnąca doliną rzeki Dunajec. Jednym z najważniejszych szlaków stanie się 200-kilometrowa Wiślana Trasa Rowerowa od Brzeszcz do Szczucina. Zachodnie i wschodnie granice Małopolski połączy także ok. 200-kilometrowy odcinek europejskiej trasy rowerowej EuroVelo 4 – trasy przecinającej Francję, Belgię, Niemcy, Czechy, Polskę i Ukrainę.                     Wprowadzenie: Marcin Janowiec 19.07.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe